Безпека дітей у цифровому просторі

Захист дітей онлайн під час карантину. Мінцифра презентувала інструкцію з порадами для батьків

Онлайн-посібник доступний за посиланням

Практично кожна сучасна людина є активним користувачем Інтернету. Хтось знає, хтось здогадується, а хтось уже стикався з проблемами безпеки власного комп'ютера й особистої інформації. Уся ця загроза виходить із Мережі, так що слід дотримуватися кількох правил безпеки.

1. Перш за все, слід установити на свій комп'ютер необхідний захист, а саме антивірусне програмне забезпечення відомого виробника. Його необхідно регулярно оновлювати, про що забувати не слід.

2. Дуже важливо намагатися не розміщувати в мережі особисту інформацію, таку як ваше ім'я, адреса, телефони тощо.

3. Ніколи не відповідайте на спам.

4. Не відкривайте і не запускайте файлів або програм, які прислали вам невідомі люди. У них може міститися що завгодно, й у більшості випадків це віруси.

5. Якщо навіть від ваших знайомих приходять підозрілі повідомлення, не відповідайте і не відкривайте їх, оскільки їхні сторінки можуть бути зламані й використані шахраями. Це дуже поширене явище.

6. Важливо не зберігати свої паролі на комп'ютері. Краще використовуйте для цього зовнішні носії, тобто той же звичайний папір або блокнот, або ж зберігайте їх у спеціальних програмах, захищених від зламування.

7. Не виконуйте жодних дій, яких вимагають повідомлення, отримані від невідомих користувачів на вашу електронну пошту. Нічого хорошого від таких вимог не чекайте.

Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли в мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

Зустрічі в реальному житті із знайомими з інтернет-спілкування не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними в електронному спілкуванні та при реальній зустрічі. Якщо ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків і нехай вони підуть на першу зустріч разом із вами.

Не відкривайте листів електронної пошти, файлів або Web-сторінок, отриманих від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

Нікому не давайте своїх паролів, за виключенням дорослих із вашої родини.

Завжди дотримуйтесь сімейних правил інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно й безпечно в Мережі.

Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч із вами батьки.

Завжди будьте ввічливими в електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

В електронних листах не застосовуйте тексту, набраного у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ, - це сприймається в Мережі як крик і може прикро вразити вашого співрозмовника.

Не надсилайте в листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

Не розсилайте листів із будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам" і звичайно засмучує користувачів Мережі.

Завжди поводьтеся в Мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!