Новини

з днем матері

ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА КОМПОЗИЦІЯ

 «А ВЖЕ ВЕСНА! А ВЖЕ КРАСНА!» 

ВІД УЧНІВ 3-Б КЛАСУ

8 травня – День пам'яті та перемоги над нацизмом

Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони- святиня нашої пам’яті.

Сьогодні, 8 травня, ми віддаємо данину  пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни, хто віддав життя за наше сьогодення.

Вічна слава солдату - герою і солдатові без нагород, хто загинув хоробро у бою, захищаючи рідний народ. Пам'ятаємо, перемагаємо! Слава Героям України!


Великодній челендж "Моя унікальна писанка" 

Українська писанка є одним із головних символів православного Великодня. Як відомо, у день свята люди влаштовують змагання з биття яєць, проте писанки призначені зовсім для іншого. Це витвір мистецтва, який є унікальним у різних регіонах країни і вважається символом для людей.

Щоб дізнатись цікаву інформацію про унікальність писанки, про давні традиції розфарбовування писанок 30 квітня 2024 року в Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. відбувся Великодній челендж "Моя унікальна писанка".

Ідею підтримали учні 5-11 класів і змогли розфарбувати великі чотири вуличні писанки, створивши атмосферу таємничості і різноманіття кольорів.  Всі учасники із захопленням працювали, щоб створити Великодню красу. Наймолодші учні намалювали малюнки "Великодній кошик для солдата" та взяли участь у фоточеленджі із писанками.

Щира вдячність нашим вчителям Грицанюку В.Г.,  Палагнюк Т.І.,  Цуркан Г.І., Ткач М.М. та Ралик О.І. за підготовку та проведення заходу. Миру всім нам і гарних Великодніх свят.

Творча зустріч учнів 

з літератором Георгій Бота

Першого травня в Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулася творча зустріч учнів з Ботою Георгієм Миколайовичем- українським медиком, літератором, членом Національної спілки письменників України, громадським діячем.

Георгій Миколайович є автором книг "Долі з вогню, землі та любові" , які видані у восьми частинах. Мандруючи населеними пунктами Буковини, митець спілкується зі старожилами, збирає факти з життя людей, досліджує періодичні видання в бібліотеках,  додає свою цікавинку і пише правдиві історії про буковинців. Родзинкою оповідань автора є те, що у творах зберігаються діалектні слова, які надають розповідям автентичності і самобутності. У цих історіях відображено національний колорит, традиції, культуру та історію нашого рідного краю.

За словами Георгія Миколайовича, на основі його оповідань відзнято й оприлюднено на телеканалі "ТВА" 48 короткометражних фільмів, які відтворюють сюжети творів. Зокрема, старшокласники мали змогу переглянути відеофільм "Мессінг", відзнятий на основі розповіді з книжки.

Збірки "Долі з вогню, землі та любові"є справді важливим виданням, особливо для нас, буковинців. Тому й зрозумілим є той факт, що ці книжки вже є перекладені румунською мовою, щоб якомога більше читачів змогли познайомитися із правдивими та цікавими історіями.

Зустріч пройшла у теплій, невимушеній атмосфері і залишила приємні враження у серцях наших дітей.

ВІТАННЯ З ПЕРЕМОГОЮ!

Адміністрація та увесь колектив КЗ «Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ступенів» вітають учня 9-Б класу КОЛІСНИКА ІВАНА з перемогою у IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії (диплом ІІ ступеня).

Вітаємо Івана з визначним досягненням! Бажаємо не зупинятись на досягнутому! З твоєю працьовитістю, завзятістю і бажанням перемогти ти сягнув нових висот. Ми бажаємо, щоб твій бойовий дух ніколи не згасав, щоб на твоєму шляху з’являлися нові сходинки, якими ти будеш підійматися, а ще — щоб ці сходинки не закінчувалися. Успіхів тобі!

Щиро дякуємо педагогині-наставниці ПАЗЮК ЗОЇ ІВАНІВНІ, зичимо їй здоров’я, натхнення та подальшої плідної праці!

МИ ВАМИ ПИШАЄМОСЯ!!!

Онлайн-презентація першої поетично-прозової збірки письменниці-сучасниці АннИ ДобронравінОЇ-Степанюк 

 «Я очима мами, або Рік, коли нас убивали»

Добре, що ти просто є!

Зараз і тут.

Дихаєш і смієшся.

Добре, що твій маршрут,

Десь із моїм зіткнеться.

Добре, що ти просто є!

Зараз і тут.

Слухаєш і говориш.

Роки все заметуть,

Миті вже не повториш.

Добре, що ти просто є!

Зараз і тут.

І обійняти можна.

І не важлива суть.

Добре, що просто можна…

                  Анна Степанюк


1 травня 2024 року вчителем української мови та літератури Заставнівського опорного ЗЗСО I-III ст. Стрельніковою Мариною Маноліївною була проведена онлайн-презентація першої поетично-прозової збірки письменниці-сучасниці Анни Степанюк «Я очима мами, або Рік, коли нас убивали».

Зустріч була невимушеною, щирою, теплою, доброзичливою. Учні 11-А та 11-Б класів із цікавістю слухали авторку збірки Анну Степанюк, яка розповідала про своє життя, жахливі обставини після початку повномасштабної війни 2022 року, в яких умовах вона перебувала з 4 дітьми в підвалах у стані відчаю і страху… ,вимушений переїзд до Польщі заради безпеки сімʼї… Так і почали народжуватися вірші, наповнені болем, сумом, співчуттям, але водночас і надією та оптимізмом на краще майбутнє України.

Випускники опорного Заставнівського ЗЗСО I-III ст. чуттєво декламували напамʼять та виразно читали поезії Анни Степанюк, ставили письменниці питання щодо її творчості, літературних уподобань, пошуку ідей для натхнення, оформлення збірки та ілюстрацій. Молода авторка навіть заспівала пісню на власні слова та музику. Звучало багато віршів, цікавих розповідей, студентських спогадів від пані Анни. Всі були в захваті від поетичної зустрічі.

Бажаємо Анні Степанюк поетичного натхнення, творчих ідей, нових збірок у Вашому письменницькому доробку!  Дякуємо за цікаву, пізнавальну зустріч!

              Вчитель укр.мови та літератури Стрельнікова Марина

челендж «Велосипедний травень-2024»

Сьогодні, 1 травня, в Заставнівському опорному ЗЗСОІ-ІІІ ступенів розпочався челендж «Велосипедний травень-2024»

Учні активно взяли в ньому участь і показали хороший результат-68( дітей, які приїхали до школи на двоколісному)

Це було круто!

Надіємося, що кожного дня кількість тих, хто приїде до школи велосипедом буде зростати!

Нагадую, що челендж триватиме до кінця травня!

Гарного вам настрою і будьте здорові.

Всесвітній день Землі

Це чудова нагода вкотре нагадати всім про важливість збереження нашої планети та звернути увагу на проблеми навколишнього середовища.

Долучаючись до Дня Землі, учні 1-Б класу ( класний керівник Громко О. А.) досліджували проблеми забруднення довкілля у вигляді цікавих ігор,

спробували себе в ролі лікарів Землі,

зʼясовували від чого Земля «радіє», а від чого «сумує»,

«посадили» власний город на підвіконні.

Земля -наш дім, нам жити в нім!

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

ПОКАЗОВИЙ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ У КЗ "ЗАСТАВНІВСЬКИЙ ОПОРНИЙ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ"

Нині воєнні ризики є частиною життя, тому маємо бути готовими захистити себе і дітей, сформувати ключові та стійкі компетенції у здобувачів освіти про безпечну поведінку.

19 квітня 2024 року проведено показовий День цивільного захисту в Заставнівському опорному ЗЗСО I-III ст. для керівників та відповідальних за цивільний захист у закладах загальної середньої освіти Заставнівської міської територіальної громади. Окрім освітян, у заході взяла участь начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Зоряна Пазюк, а також запрошено Віталій Королюк (вчитель предмета ЗУ Кіцманського ліцею), Мироняка Василя Михайловича (керівника Міжнародного координаційного центру ветеранів війни Чернівецької області), Гуменюка Андрія Алімовича (учасника бойових дій), Кожокаря Артема Леонідовича (головного інспектора відділу запобігання надзвичайних ситуацій ДСНС), Маланчука Михайла Ярославовича(ДСНС  м.Заставна).

Виступаючи перед учасниками заходу,спікери детально зупинялися на організації цивільного захисту в умовах воєнного стану.Для учнів проведено воркшоп «Правила евакуації під час повітряної тривоги”, «Мінна безпека”, ,,Пожежна безпека”, ,,Перша медична допомога”.

Працівники Заставнівського районного управління Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області надали можливість школярам спробувати себе у ролі справжніх рятувальників, загасити умовну пожежу вогнегасником.

Практична спрямованість заходів, що проходили протягом Дня цивільного захисту,  викликала значний інтерес учнів, спонукала їх до поглиблення знань та здобуття необхідних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій. Такі навчання – вимога часу.

Вітаємо!

Початок робочого тижня відзначений чудовими новинами!


Завершились змагання на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології, які проходили у Львові. У складі команди олімпіади з біології від Чернівецької області виступав учень 9-Б класу Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів КОЛІСНИК Іван.


Учасник інтелектуального змагання продемонстрував не тільки ґрунтовні академічні знання з біології та уміння розв’язувати завдання олімпіадного рівня, а й проявив здатність наполегливо працювати, долати труднощі та перемагати!


Завдяки відмінним знанням та наполегливій підготовці КОЛІСНИК Іван здобув перемогу та народжений дипломом ІІІ ступеня.


Щиро вітаємо переможця, дякуємо його наставнику вчителю біології МИКИТЕЙ Ользі Михайлівні і батькам за якісну підготовку до змагань.


Пишаємося нашим учнем! Радіємо твоїм успіхам та дякуємо за гідне представлення нашої громади на Всеукраїнському рівні! Зичимо успіхів і нових звершень! 

ВиставкА-конкурс

 "Галерея мистецтв"

Про підсумки проведення Виставки-конкурсу "Галерея мистецтв"

З метою формування у дітей і підлітків національної ідентичності, зміцнення української національної ідеї засобами українського мистецтва, виявлення та підтримки обдарованих дітей та молоді, поширення кращого досвіду роботи щодо декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва з 01 по 09 квітня 2024 року у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. відбувся І етап обласної виставки-конкурсу "Галерея мистецтв".

Учні 1-11 класів представили свої конкурсні роботи у таких  номінаціях: художнє різьблення по дереву, гончарство та художня кераміка, в'язання гачком, витинання, художня вишивка, народна лялька, м'яка іграшка, писанкарство, вироби з тіста, декоративний розпис, бісероплетіння, паперова пластика та оригамі, вироби з соломи, ізонитка, вироби з природніх матеріалів та інші техніки виконання.

Всі роботи були належно оформлені, гарно представлені та демонстрували багатогранну творчість наших учнів. В подальшому найкращі роботи візьмуть участь в обласному етапі даного конкурсу.

Щиро вдячні педагогам, учням та батькам за допомогу у проведенні виставки-конкурсу.

"За чисте довкілля"

"За чисте довкілля у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст."

Згідно наказу ДОН від 28.03.2024 №106 Про проведення обласної кампанії "За чисте довкілля" всі учасники освітнього процесу Заставнівського опорного ЗЗСО долучилися до даного заходу і з 05.04. розпочали з прибирання території свого закладу, побілки дерев та впорядкування шкільних клумб. По класах проведено інформаційно- просвітницькі заходи на тему: "Екологія. Чистота. Безпека".

Роботи по впорядкуванню шкільного подвір'я  тривають й надалі.


Вітаємо команду тенісистів

Вітаємо команду тенісистів Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів змісцем в фінальних змаганнях ІІІ-етапу «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»

Це було круто

Дякуємо всім за розуміння та підтримку

Дякуємо вчителю фізичної культури Василю Ткачу за підготовку школярів для участі в проєкті

Разом до ПЕРЕМОГИ!

ПРОВЕДЕННЯ ІІІ (районного) етапу Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч спортивні шкільні ліги»

Проведення ІІІ (районного) етапу Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч спортивні шкільні ліги» у 2024 році під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО» з футзалу розкриває здібності та запалює нові юні спортивні зірочки.

Для всіх нас змагання «Пліч-о-пліч» виховують розуміння важливості ведення здорового способу життя, розвивають в молоді силу духу, формують її національний характер та вчать берегти, цінувати й примножувати найкращі спортивні традиції нашого великого українського народу.

Кожна з команд продемонструвала свій стиль гри, свій бійцівський характер та неабияку волю до перемоги. У нелегкій боротьбі право представляти район на обласних змаганнях з футзалу вибороли учні Глибоцької гімназії!

Дякуємо ЗСУ за змогу проводити змагання!

Вітаємо спортсменів з високими результатами та бажаємо нових перемог! Дякуємо вчителям та тренерам за підготовку та підтримку!


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ІНФОРМУВАННЯ ПРО АУТИЗМ

2 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ІНФОРМУВАННЯ ПРО АУТИЗМ.

З цієї нагоди у КЗ "Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ступенів" за ініціативи асистента вчителя Турецького Г.Г. та класної керівниці 3-Б класу Стасюк Г.Б. проведено заняття з учнями початкової школи. Всі присутні на заході обов'язково мали елемент одягу голубого кольору, що означало бажання приєднатися до  людей, які прагнуть зрозуміти сутність проблеми аутизму.

Після розповіді про те, що і чому спонукає до розмови про аутизм, які особливості спілкуванняз дітьми-аутистами, учні складали пазли, які також є символом цього дня.

На знак того, що серед дітей з особливим станом душі є дуже обдаровані і чутливі до всього гарного діти, учень 3-Б класу Турецький Г. чудово заспівав пісню "Заграй мені скрипалю",  отримав квіти від рідної сестри Оленки.

Всі присутні були приємно вражені талантом дитини та любов'ю і турботою рідних про нього. Цікавий мультфільм став завершенням зустрічі.

Міжнародний день 

дитячої книги

Міжнародний день дитячої книги. Спільна виховна година разом із шкільним бібліотекарем Бойчук Марією Михайлівною. У підсумку ми поповнили скарбничку бібліотеки цікавою і пізнавальною літературою. 

День поширення інформації про аутизм

У вівторок 2-го квітня - День поширення інформації про аутизм.

Діти з аутизмом поряд із нами, і вони – це частина нашого суспільства.

Стань супергероєм для дитини з аутизмом!

Одягай блакитне, поширюй інформацію про аутизм!

ВІТАЄМО ЕКСПЕРТІВ СЕРТИФІКАЦІЇ-2024!

У березні Державною службою якості освіти України разом із територіальними органами проводилось навчання кандидатів в експерти для сертифікації вчителів початкових класів, української мови та математики. Мета навчання: формування єдиного підходу до оцінювання професійних компетентностей.

Навчання було спрямоване на:

- ознайомлення з Методикою експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації у 2024 році;

- розкриття особливостей роботи з методикою експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації;

- формування умінь об’єктивного оцінювання професійних компетентностей вчителя;

- формування навичок заповнення форми експертного висновку (в електронному та паперовому форматах ознайомлення з переліком необхідної документації.

Вчителі КЗ «Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Буганик Юлія Миколаївна (вчитель початкових класів), Дарвай Марія Іванівна (вчитель української мови та літератури) та Ткач Ольга Іванівна (вчитель математики) пройшли це навчання, успішно здали фінальне тестування, отримали сертифікат підвищення кваліфікації (30 год, 1 кредит ЄКТС) та стали експертками для забезпечення третього етапу сертифікації педагогічних працівників — вчителів початкових класів, української мови та математики, які здійснюють реалізацію нового державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Попереду нелегкий, але водночас дуже цікавий процес, сповнений новинками й цікавими відкриттями для кожного, хто став на шлях професійного саморозвитку.

Вітаємо колег із професійним досягненням та бажаємо успіхів і нових звершень!

Гуманне ставлення 

до тварин

VII Всеукраїнський конкурс "Гуманне ставлення до тварин".

Авторський вірш "Дорога додому". Виконує учень 9-Б класу Перепелиця Назар (керівник - вчитель біології Микитей Ольга Михайлівна).

"Шевченкове слово..."

засідання 

атестаційної комісії

Творчість, майстерність, досконалість, –

це, насамперед, наполеглива праця.

                                   В.О.Сухомлинський

    21 березня 2024 року у КЗ «Заставнівський опорний ЗЗСО I-III ст.» відбулося засідання атестаційної комісії І рівня, на якому було підведено підсумки роботи 13 педагогічних працівників закладу освіти протягом міжатестаційного періоду: визначено відповідність займаним посадам, рівень кваліфікації, присвоєно кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

       Голова атестаційної комісії, директор закладу

Юрій Галяра організував проведення засідання  атестаційної комісії на засадах відкритості та колегіальності, гуманного та об’єктивного ставлення до педагогів, які атестуються, враховуючи всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності. Рішення приймалися членами атестаційної комісії шляхом таємного голосування.

        За результатами атестації прийнято рішення:

встановити 12 тарифний розряд – 1 вч.

підтвердити раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»присвоїти педагогічне звання «вчитель-методист»– 1 вч.

підтвердити раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»присвоїти педагогічне звання «старший вчитель»-1 вч.

підтвердити раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший вчитель»-1 вч.

присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» –  5 вч.

присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» –  3 вч.

присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст»– 1 вч.

    Атестація педагогічних працівників є стимулом для  підвищення рівня професійної майстерності педагогів, ефективності освітнього процесу задля єдиної кінцевої мети – забезпечення  всебічного розвитку здобувачів освіти, їх інтелектуальних, творчих і професійних здібностей, формування необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні спрямувати свою діяльність на користь іншим людям і суспільству.

       Вітаємо колег із проходженням атестації та бажаємо міцного здоров’я, наснаги, творчих успіхів у педагогічній діяльності!


До 94 річниці від Дня народження Ліни Костенко

До 94 річниці від Дня народження Ліни Костенко,  класним керівником 5-Б класу Нестрян О. М. та шкільним бібліотекарем Бойчук М. М. була проведена спільна виховна година «Ліна Костенко в цитатах». Літературна година мала на меті зробити начерк портрету чарівної і надзвичайно вольової жінки, яка ще за життя стала легендою і якій підвласні всі форми і жанри літератури. Ліричні вірші та цитати, які прозвучали , розкрили слухачам ніжну і прекрасну душу поетеси з сильною енергією, вірою та витонченостю.

З Днем народження, Ліно Василівно!

прийом джурів

Через сотні літ козаки залишаються наставниками для кожного українця, їх поважають, ними захоплюються і прагнуть наслідувати. Козацької сили волі і духу боялися найлютіші вороги, захоплювалися їхніми вміннями в бою і в розвагах, вірності своїм побратимам та своїй цілі. Наших мужніх воїнів поважали всюди, бо кожен з них мав честь і гідність.

Кажуть, що справжній козацький дух вже давно погас в українських душах, але ми кожного разу доводимо протилежне!

2 вересня 1995 року №729 затверджено Статут козацького коша імені Івана Сірка. Козацький кіш об'єднує у свої лави всіх учнів школи. Кіш поділяється на курені, які створено по класах. Вищим органом управління є Велика козацька Рада (коло). Керівництво кошем здійснюється гетьманом. Цю традицію ще тоді в статусі гімназії започаткував учитель історії, патріот, поціновувач української мови та культури Семенюк Іван Костянтинович, який впродовж довгих років сам був гетьманом на козацьких святах, приймав учнів у джури та козаки.

15 березня 2024 року в Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст відбувалось дійство - прийом джурів у козаки під гаслом «Нащадки козацького роду», яке підготували завуч з виховної роботи Косар Марічка Юріївна, педагог-організатор Котляр Світлана Михайлівна та класні керівники 9-х класів.

   Захід розпочався із вітання гетьмана Семенюка Івана Костянтиновича, зустріч з яким стала великою честю для школярів, вчителів, адміністрації закладу. Учні 9-А, 9-Б, 9-В класів зі своїми керівниками Савчук Василиною Василівною, Лахман Вірою Василівною та Стрельніковою Мариною Маноліївною з відчуттям патріотизму зайшли під козацький марш до актової зали. Кожен клас від імені курінного представив свій курінь та герб, розповідаючи цікаву інформацію про гетьмана свого колективу. Всі присутні вшанували памʼять полеглих воїнів російсько-української війни. Потім учні почали змагатись у різних конкурсах ( «Як козаки у річку стрибали», «Майстерні художники», «Як козаки силою вихвалялися?», «Винахідливі розвідники», « Зроби намисто», « Влучний стрілок», « Сильна рука»). Обовʼязковим моментом було авторське гасло від гетьмана Семенюка Івана:

- Хто ви, діточки маленькі? - на яке учні єдиноголосно відповіли : - Сини й дочки України - неньки?

- А по чім я вас впізнаю?

- По українськім звичаю!

Всі були надзвичайно жвавими та активними.

В кінці свята учні склали обовʼязкову козацьку присягу гетьманові на вірність українському народу. Від кожного куреня була представлена народна козацька пісня, учні 9-Б класу виконали ще й український танець, який дуже сподобався усім присутнім. В кінці козацького свята класні керівники пригостили всіх присутніх смачними пампушками. Свято вдалося на славу! І нехай козацький дух завжди буде в наших серцях! Слава Україні !

Педагог-організатор Заставнівського опорного

ЗЗСО I - III ст.  Котляр Світлана Михайлівна

Класний керівник 9- В класу

Стрельнікова Марина Маноліївна

З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ!

Нехай пророчі слова Українського Гімну лунають усім світом, прославляючи нашу державу - потужного борця за свободу і незалежність; закликаючи ставати поряд з нами на сторону правди і світла!

Слава народу України!

Слава нашим Героям!

Звучить Гімн України у виконанні першокласників!

"Шануймо слово, Кобзаря"

Щороку все людство відзначає день народження Т.Г.Шевченка.

В 4-Б класі (класний керівник Турецька І.М) проведено годину спілкування до 210 річниці з дня народження Кобзаря.

І мене в сім'ї великій,

в сім'ї вольній новій.

Не забудьте пом'янути

не злим,тихим словом

                 Т.Г.Шевченко

Гра-квест " Хто я"

Гру-квест " Хто я"(про життя та творчість Тараса Шевченка) провела вчитель початкових класів Вербовецької філії І ст. КЗ "Заставнівський опорний ЗЗСО І - ІІІ ст." Стефанюк Людмила Іванівна. Очікувані результати: Розширити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; сприяти

вихованню національної самосвідомості учнів; формувати у дітей уміння працювати в команді; розвивати здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання читати твори Т.Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творчі здібності дітей; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.

 урок математики

Стефанюк Людмила Іванівна провела урок математики у класі - комплекті (2 - 4 клас) на тему: "Узагальнення та систематизація знань учнів"(4 клас) та "Складання за схемою добутків з множником 5 і частки з дільником 5. Складання і розв’язування задач. Визначення часу за годинником" (2 клас). 

свято Весни

В перші дні весни вихователька дошкільного підрозділу Вербовецької філії І ст. КЗ "Заставнівський опорний ЗЗСО І - ІІІ ст." Білоус Наталія Дмитрівна підготувала та провела прекрасне дійство свято Весни. 

 210 річниця Т.Г. Шевченка

Віршована розповідь життєвого шляху Тараса Григоровича Шевченка до 210 річниці

з Дня його народження від учнів 1-А класу"Єднаймо Україну Тарасовим словом!" , виховна година у 5-Б класі, присвячена 210 річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.

                           Тарас Шевченко


вітаємо!

зі святом весни!

Учні 5-х класів щиро вітають усіх з чудовим святом – зі святом весни!

Щиро і сердечно вітаємо Вас з чудовим святом весни і любові, ніжності і краси. Зичимо Вам людської шани, щасливої долі, добра, здоров’я, благополуччя, затишку і достатку у Вашому домі. Хай кожен день буде сповнений радості, приносить приємні несподіванки, душевний комфорт та гармонію.

Нехай ця весна подарує Вам гарний настрій та приємні враження, а також принесе довгоочікувану перемогу та повернення до мирного життя!

З повагою, учні 5-х класів та класні керівники Остапович Ірина Миколаївна та Нестрян Оксана Миколаївна

перший день весни

Після тривалих зимових днів всім хочеться тепла. Перший день весни не завжди буває теплим, проте думка про її настання гріє серце і радує душу.

Весна – час нових надій, пробудження природи, тепла і яскравих фарб.

1 березня учні 3-А класу Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст. зустріли прекрасну пору року святом «Весняні дива». Діти взяли участь у проведенні різних конкурсів, цікавих завдань, флешмобі, пісні-караоке «Весна прийшла».

Школярі отримали море позитивних емоцій!

 засідання секції 

юних хіміків

     Пізнання починається із здивування

   У Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів  відбулося відкрите засідання секції юних хіміків шкільного наукового товариства «Ерудит»  для учнів 8-11 класів, мета якого збільшення інтересу школярів до вивчення хімії, популяризація хімії як науки вцілому. Його провели призери ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії  Колісник Іван (І місце, 9 клас), Атаманюк Поліна (ІІ місце, 8 клас), Мацьопа Іванна (ІІІ місце,11 клас), вчителі хімії Цуркан Галина Іванівна та Пазюк Зоя Іванівна.

        Зараз, коли люди синтезують, добувають та використовують мільйони хімічних речовин кожному з нас необхідно розуміти, що без знання хімії, ми не зможемо повноцінно використовувати ті чи інші речовини. 

       Безумовно, хімія важка наука, але й цікава. Здивування, захоплення, задоволення відчули  учні, адже таку кількість цікавих дослідів побачили чи не вперше.

диктант єдності

Крим – це Україна: спротив триває

26 лютого старшокласники Заставнівського опорного ЗЗСО I-III ст.взяли участь у колективному написанні диктанту єдності в рамках обласного проєкту «Крим-колиска українського сонця».

Сильні, бо єдині!

«МОЯ УКРАЇНА – ГЕРОЇВ КРАЇНА»

До другої річниці повномасштабної війни росії проти України

2 роки повномасштабного вторгнення, 10 років війни...

Ми - українці, сильна нація!

Вистоїмо, переможемо, відбудуємо!

Низький уклін нашим захисникам і захисницям!

Вічна пам'ять загиблим Героям, які віддали своє життя за Україну!

Вічна пам'ять безневинно загиблим!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

 школА молодого вчителя "Шанс"

В рамках роботи школи молодого вчителя "Шанс" свою педагогічну майстерність демонструвала асистент Ткач Мар'яна Михайлівна на уроці Я досліджую світ у 1-А класі з інклюзивною формою навчання, класний керівник Мандзюк Ганна Василівна.

Діти поринули в захоплюючий "Світ тварин" та з цікавістю виконували запропоновані завдання, демонструючи засвоєні знання з цього розділу:

- декламували вірші про улюблених тварин

- відгадували загадки;

- групували тварин за класами

- виконували динамічну руханку;

- моделювали тварин в техніці паперкрафт

Учні отримали безліч позитивних емоцій та закріпили набуті навички


профорієнтаційний захід

Сьогодні 22 лютого поточного року з метою проведення профорієнтаційних заходів, до Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів завітав старший офіцер Чернівецького прикордонного загону майор Іван Лисай.

В ході зустрічі з учнями випускних класів офіцер розповів про умови вступу та порядок оформлення навчальної справи до Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, а також про спеціальності за якими здійснюється підготовка курсантів, майбутніх офіцерів-прикордонників.

ДенЬ Небесної Сотні

Учні 3-Б класу Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів

приєдналися до відзначення Дня Небесної Сотні у навчальному закладі, запросивши на Урок Пам'яті бабусю Захисника України, учня нашої школи Колодрівського Владислава,Колодрівську П.П.

Вогником сяяла свічка, наповнюючи дитячі серця світлом любові,добра,вдячності,співчуття до непоправної втрати-загибелі її онука Владислава.

"Ніхто мені не верне усмішку ясну...."

Бабуся поділилася з дітьми згадкою про  його дитинство,шкільні роки,нездійснені мрії і бажання,подякувала за теплу згадку про онука,за чутливу пісню,побажала зростати без війни під мирним небом.

...Герої не вмирають!

Вони живуть у серцях живих!

НЕБЕСНА СОТНЯ...

(ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ)

Герої такі не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі!

Небесна Сотня... Герої, котрі в 2014 році, 10 років тому заплатили найвищу ціну за наше право бути вільними, самостійно обирати шлях європейської країни.

Найтемніша ніч завжди перед світанком. Боротьба за Україну триває!

Залишаємося гідними своїх героїв!

Пам’ятаймо! Гуртуймося! Борімося!


Вітаємо

Конкурс відеодекламації "Шевченкове слово..."

Конкурс відеодекламації "Шевченкове слово..." (за творами Т.Шевченка) присвячений 210-річниці із дня народження

видатного українського поета

Вірш Т.Г.Шевченко  "Ой три шляхи широкії...". Виконує  МАРТЕНЮК ДМИТРО,  учень 8-А класу, вчитель української мови та літератури Дарвай Марія Іванівна.

В єдності сила!

Україна в серці! Україна понад усе!

Саме 16 лютого 2024 року, відповідно до Указу Президента України 53/2022, учні та педагоги Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст. долучились до відзначення "Дня Єднання" під гаслом "Єдина Україна".

Розтягнувши синьо- жовтий стяг, учні показали свою повагу до державних символів України та взяли участь у міському флешмобі від Палацу культури Заставнівської міської ради.

Вітаємо!

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА У ЗАСТАВНІВСЬКОМУ ОПОРНОМУ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ 

14 лютого -  День Святого Валентина, свято всіх закоханих. В Україні почали відзначати порівняно недавно - десь в кінці минулого століття.

Причому в цей день всі вітають не тільки своїх коханих, але й друзів. Адже це прекрасний привід побажати друзям любові і щастя!

Сьогодні це свято має ще більш  важливіше значення, адже це символічний день для прояву трішки більшої уваги та любові тим людям, які перебувають поруч з вами. Саме в сучасному світі так не вистачає любові — почуття світлого і доброго. Вона може бути до Батьківщини, до мами, до дівчини чи хлопця, до ближнього.

Дитина дня – Микитей Анна під час ранкової зустрічі познайомила всіх з традиціями святкування Дня Валентина, символікою, цікавими  фактами  та приготувала однокласникам цікавий сюрприз. Щоб виразити свої почуття, діти підготували «валентинки» - листівки у формі сердечка, яка є незмінним атрибутом цього романтичного свята.

До речі, у Фінляндії цей день святкується дійсно не тільки як День закоханих, але й як День друзів!

Найбільш всеохопна валентинка була створена на пішохідному переході в місті Ченду в Китаї. Це зізнання у коханні було адресовано всім жителям міста, а їх нараховувалося 14 мільйонів, не рахуючи туристів.

    Бажаємо всім, щоб у житті завжди поряд була любов

Р. S. Дякуємо Майстерня Вашого Свята за радісні посмішки дітей та неймовірні емоції

У ГОСТЯХ У КАЗКИ

Хімічний практикум для учнів 4-х класів

В рамках Тижня хімії у 4-х класах Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся хімічний практикум "В гостях у казки", який провела вчителька хімії Пазюк Зоя Іванівна.

Мета заходу - привідкрити для учнів світ чудесної та поки що невідомої для них науки - хімії.

Поєднання сюжетів казок з хімічнимим дослідами зацікавило дітей. Придумували нові закінчення казок, будували грандіозні плани на майбутнє. А головне - всі четвертокласники пообіцяли, що з великим задоволенням будуть вивчати чарівну науку - хімію!

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ 

Заставнівського опорного ліцею

на базі КЗ «Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ступенів»

Заставнівської міської ради

Чернівецької області

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше потрібне володіння швидкими й точними даними про предмет діяльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.

Напередодні Міжнародного Дня безпечного Інтернету у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся Тиждень безпечного Інтернету, метою якого було переконати учасників освітнього процесу в тому, що попри неймовірні можливості Інтернету для здійснення відкриттів, спілкування, навчання, проведення дозвілля, існують шкідливі інформаційні впливи мережі Інтернет.

Упродовж тижня вчителі інформатики Малинник Василь Васильович та Ралик Оксана Іванівна на уроках знайомили здобувачів освіти з основними правилами Інтернет-безпеки.

За ініціативою Національний банк України з нагоди Всесвітнього Дня безпечного Інтернету та проведення Тижня безпечного Інтернету Оксаною Ралик було проведено уроки в 5,6-х класах на тему "Безпека в Інтернеті. Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час". Для проведення уроку використані цікаві розробки експертів Департаменту Національної поліції України з кібербезпеки в межах Всеукраїнської інформації кампанії з протидії шахрайства в Україні. Цей урок став чудовою нагодою нагадати, наскільки важливо зберігати у безпеці свої особисті дані та фінанси у світі сучасних технологій. Учні поповнили свої знання сучасними термінами, матеріалами, вправами з тренінгу.


ДИВОВИЖНИЙ СВІТ МОЛЕКУЛ

(3D МОДЕЛІ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУК)

Хай би що відбувалося довкола, ми переконані, що школа повинна давати учням знання, дивувати їх, захоплювати, мотивувати, показувати тісний взаємозв'язок знань, які отримуємо на уроках, з життям. І саме тиждень хімії, який проходить у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів, допомагає зацікавити учнів, активізувати їх пізнавальну діяльність.

Учні 8-11 класів разом з вчителями хімії Пазюк Зоєю Іванівною та Цуркан Галиною Іванівною поринули у надзвичайний та захоплючий світ 3D моделювання в органічній хімії. Хочеться відзначити творчий підхід, винахідливість та креативність, які продемонстрували учні та учениці презентуючи свої роботи.

Такі активності допомагають юним дослідникам збирати та аналізувати дані, робити висновки, вчаться конструювати прилади з доступних матеріалів, розвивають креативність та просторове мислення, вчаться працювати в команді спілкуватися один з одним, презентувати свої дослідження, вчаться самостійно організовувати свою роботу, шукати інформацію, вирішувати проблеми. Ці навички обов'язково допоможуть їм у подальшому навчанні та житті, стануть  у пригоді в майбутній кар'єрі.

Конкурс відеодекламації "Шевченкове слово..." 

(за творами Т.Шевченка) присвячений 210-річниці із дня народження

видатного українського поета

Вірш Т.Г.Шевченко  "Дівичії ночі". Виконує  ГУЦУЛ ІВАННА,  учениця 11-Б класу, вчитель української мови та літератури Стрельнікова Марина Маноліївна

МАЙСТЕР-КЛАС З ВИГОТОВЛЕННЯ МОДЕЛЕЙ АТОМІВ ХІМІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

 Іннoвaцiйним  підходом  впровадження  STEM-ocвiти   є мeйкeрcтвo.   Мeйкeр - це людина, яка щось створює. Мeйкeрcькi здібності щось робити своїми руками – є практично у всіх. Просто, в одних їх треба  розвивати, а в інших – підтримувати.

             7 лютого в рамках тижня хімії відбувся майстер-клас з виготовлення моделей атомів хімічних елементів. Учні 7-А класу під керівництвом вчительки хімії Цуркан Галини Іванівни створили чудові моделі та отримали від творчого процесу велике задоволення.

           «Може, дитина повторює те, що було вже зроблено, створено іншими людьми, але якщо це діяння – плід її власних зусиль, - вона творець; її розумова діяльність – творчість.»

                                                        В. О. Сухомлинський

ШКОЛА МОЛОДОГО ВЧИТЕЛЯ "ШАНС"

ШКОЛА МОЛОДОГО ВЧИТЕЛЯ "ШАНС"

Відкритий урок біології у 9-Б класі - вчитель Микитей Ольга Михайлівна

У 9-Б відбувся відкритий урок з біології на тему "Мутації"  під час якого вчитель біології Микитей Ольга Михайлівна допомогла учням засвоїти нові  терміни: гени, ДНК, хромосоми, локус, форми мінливості. Також всі присутні мали змогу дізнатися, що таке мутагени і їхній вплив на організм людини.

На уроці була дотримана структура уроку, використовувалися інноваційні методи навчання з використанням ІКТ технологій.

Для засвоєння матеріалу вчителем була проведена рольова гра «Поліклініка», де учні мали змогу спробувати себе у ролі лікарів та на консиліумі надавати поради, як захистити вагітних жінок, щоб не було мутацій у новонароджених дітей.

Урок був цікавим і дуже актуальним!

Світ у якому ми живемо – цікавий та сповнений загадок, розгадати які допоможе наука – хімія.

З метою розвитку творчих здібностей учнів у Заставнівському опорному ЗЗСО І – ІІІ ступенів 5 лютого розпочався Тиждень хімії. Це дасть можливість вийти за межі стандартного уроку  і сконцентрувати увагу  на можливості  розвитку навиків спілкування учнів  при групових формах роботи, вчитися  працювати в команді  та активізувати творчий потенціал, сприятиме підвищенню інтересу учнів до хімії, з одного боку, як до навчального предмету, а з іншого, як до цікавої науки..

        Стіннівки, ребуси, виставки учнівських проєктів… Долучайтеся. Буде  багато цікавого.  Адже, хімія – це не тільки складні формули, хімічні рівняння, задачі, а й цікаві досліди, захоплюючий та незвичайний світ повний таємниць і загадок.

спорт заради розвитку

вітаємо!

Книга рекордів україни

16-річна Діана Бурдейна із Заставни потрапила до Книги рекордів України за знання англійської мови.

ГОРДІСТЬ ГРОМАДИ

Щиро вітаємо СТРЕЛЬНІКОВУ МАРИНУ МАНОЛІЇВНУ, вчительку української мови та літератури Кз "Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ступенів" Заставнівської міської ради із почесним ІІІ місцем в І етапі Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2024"  (у номінації "Українська мова та література)!

Бажаємо невичерпного професійного натхнення, виправданих сподівань, реалізованих планів та нових творчих звершень надалі! Нехай кожне посіяне зерно проростає сторицею на педагогічній ниві під мирним переможним небом та завше буде осяяне сонцем Господнього благословіння!

Новорічні вітання

З метою відзначення переможців територіального етапу Всеукраїнських учнівських конкурсів, предметних олімпіад та спортивних змагань у Заставнівському опорному закладі І-ІІІ ст. відбулась урочиста святкова лінійка, під час якої було відзначено грамотами та дипломами призерів територіального етапу Всеукраїнських учнівських конкурсів, предметних олімпіад та спортивних змагань.

На святі були запрошені гості - секретар Заставнівської міської ради Леванін Руслан Валерійович  та голова піклувальної ради опорного закладу Бурдейний Юрій Іванович.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся директор закладу Галяра Юрій Дмитрович, вручив спільно з головою піклувальної ради грамоти та солодкі подарунки переможцям олімпіад і конкурсів.

Леванін Р.В. відзначив одну із кращих випускниць нашого закладу Бурдейну Діану, яка увійшла в Реєстр книги рекордів, яка отримала найвищі результати тестування з англійської мови серед її однолітків в Україні.

Захід був нетрадиційним, спочатку завітав повітряний дракон, який нагадав, що 2024- його рік, лунали привітання з Новим роком, чудові колядки у виконанні учениць школи та прекрасне виконання пісні "Алелуя" із закликом миру для усіх.

На завершення завітали казкові персонажі -  Мороз із Зимою, які побажали всім надії, сподівання, перемоги та миру у 2024 році. 

В новім році хай щастя прибуде,

Хай там казка нова заживе!

І щасливими стануть всі люди,

Бо почнеться життя в нас нове.

«Пліч-о-пліч 

всеукраїнські шкільні ліги» 

У Заставнівському опорному ЗЗСОI-IIIcт.

стартував загальнонаціональний проєкт «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО»

Міжнародний день Сніговика

18 січня-Міжнародний день Сніговика.

Сніговик-один із найулюбленіших символів зимових свят та розваг.Варто лише докласти зусиль і можна створити кумедних та милих героїв своїми руками.

В багатьох країнах Всесвітній день Сніговика святкують 18 січня.По-перше -в середині січня в багатьох країнах є сніг.По-друге-цифра 18 схожа на сніговика,який тримає в руках віник.

Учні 4-А класу (класний керівник Маркевич Н.І) Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст.

Доклали максимум зусиль,щоб створити таких милих сніговиків!

Досліджуємо Ефект Мпемби

Зимова пора приносить радість для школярів, а разом з тим дає можливість досліджувати.

Експеримент з водою, проведений учнями 2-А SmartKids, підтвердив наявність ефекту. Він свідчить, що гаряча вода може, як би це дивно не звучало, замерзнути швидше, ніж холодна. Що змушує гарячу воду замерзати швидше?

Вчені все ще продовжують битися над цією загадкою. За однією версією, швидке охолодження гарячої води відбувається через посилене випаровування, за іншою - через розтягнення водневих зв'язків в молекулах. Але однозначної відповіді на загадку Мпемби досі немає.

Зимові канікули

Зимові канікули - пора відпочинку та різдвяно-новорічних святкувань.

Пригадаймо і ми найяскравіші миті першого ювілею наших першокласників - " ДНІВ У ШКОЛІ!"

Командний дух, цікаві завдання, а згодом солодке частування створили чудову атмосферу та веселий настрій !!! 

з Анна Мандзюк  та Олена Громко

"Зима колядує і  радість дарує усім"

Під таким гаслом у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. 21 грудня 2023 року відбулась святкова новорічна лінійка для учнів 1-5 класів, під час якої учні колядували, засівали та прославляли Ісуса Христа. З вітальним словом до всіх присутніх звернулися директор закладу Галяра Ю.Д. та начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Пазюк З.М.

Напередодні було підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу "Новорічна композиція", "Збір макулатури" та  участь наших учнів  у обласних тематичних  конкурсах  малюнків.

Класи НУШ були нагороджені подяками за активну участь у Всеукраїнському конкурсі "Новорічна композиція",  індивідуальними грамотами відмічено рекордсменів у здачі макулатури,  а переможців міського етапу обласних тематичних конкурсів  малюнків Зоряна Пазюк нагородила грамотами за 1-2 місця.

Окрасою святкової лінійки стало виконання Різдвяних колядок сестричками Надією та Софією Дарвай із учнями 1-5 класів, які вони виконували перед Різдвяним вертепом, створеним учнями 10 класів (кл.кер. Ткач О.І., Дарійчук Л.В.).

У підсумку привітали всіх воїнів з Різдвяними та Новорічними святами і побажали швидкої перемоги та повернення у свої домівки.

Учні 1-4 класів,  після завершення основної частини, отримали новорічні подарунки від благодійників нашої громади.

Попереду всіх дітей чекають новорічні канікули та Новорічні веселі свята!

Всеукраїнський конкурс "Новорічна композиція"

Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Згідно листа відділу освіти, культури, молоді та спорту від 27.11.2023 р. з 11 по 15 грудня у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. відбувся Всеукраїнський конкурс "Новорічна композиція",  активну участь в якому взяли учні 1-6 класів НУШ.

На виставці були представлені роботи, виконані в довільній формі за номінаціями: «Стилізована ялинка», «Новорічний букет», «Новорічна композиція» , «Новорічний вінок»,

"Сюжетна композиція", "Флористична новорічна картина чи колаж".

Представлені роботи вразили глядачів оригінальністю, цікавими ідеями та технікою виконання, новизною та вишуканість,  адже вони виготовлені із незвичних матеріалів.

Найкращі новорічні композиції будуть представлені на обласному етапі Всеукраїнського  конкурсу "Новорічна композиція ". Ця виставка викликала жвавий інтерес учнів, батьків, вчителів і створила святковий настрій та атмосферу напередодні Новорічних свят.

Дякуємо учням, батькам, педагогам за активну участь.

Подарунки на різдво

Різдво - це свято віри і надії. Це особливий час, коли ми чекаємо на диво. Вже стало традицією напередодні свята дарувати і отримувати подарунки.

В цьому році завдяки благодійній організації «За добробут Заставнівщини», яка тісно співпрацює з благодійницею з Німеччини Людмила Ефкен та за сприяння Юрій Бурдейний школярі Заставнівського опорного ЗЗСО I-III ст. мали змогу відчути святковий настрій, отримавши подарунки.

Щира вдячність Юрію Івановичу та пані Людмилі Ефкен за турботу, підтримку,нехай «воздасть Вам  Бог сторицею»!

Піжамна вечірка

Піжамна вечірка у 4-Б класі (класний керівник - Турецька І.М.)

Цікаві конкурси та ігри, новорічні пісні та танці, багато сміху та обіймів - це був вибух емоцій та гарного настрою!

Усім яскравих канікул та казкових новорічних свят!

Додай барв у своє життя

Розмалюй буденність у яскраві кольори, подаруй усмішку та впусти в своє серце веселкове сонце!

Під таким девізом пройшла новорічна кольорова вечірка "PARTY IN COLOR" у 2-А та 2-Б класах (класні керівники Буганик Ю.М та Рус А.Д.), де учні добавили барв новорічній ялинці та змогли відчути радість в умовах сьогодення.


«Carol of the Bells»

Найвідоміша в світі різдвяна пісня «Carol of the Bells», яка стала символом Різдва у всьому світі — це насправді українська щедрівка «Щедрик» в обробці композитора Миколи Леонтовича.

«Щедрик» став не просто різдвяною піснею, а символом боротьби українців за незалежність. Через одну цю пісню в світі дізналися хто такі українці.

Тож учні 3-іх класів Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст. вітають вас з наступаючими різдвяними та новорічними святами всесвітньо відомим «Щедриком», щоб ще раз показати, що українці – це міцна нація, яку ніякі вороги не зможуть зламати.

ДІАНУ БУРДЕЙНУ

Педагогічний та учнівський колективи Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів вітають ученицю 11-Б класу ДІАНУ БУРДЕЙНУ з внесенням до Національного реєстру рекордів України - наймолодша українка, яка підтвердила володіння англійською мовою на рівні С1-Academic!

Пишаємося тобою! Бажаємо цілеспрямованості, невичерпної енергії, досягнення нових життєвих висот та подальших успіхів!

Національний Реєстр Рекордів України

«Живе Україна! І вільний народ…»

Для виховання в учнів любові до рідного краю і своєї Батьківщини, поваги до національних традицій і символів українського народу,  почуття гордості за відомих людей України, турботливого ставлення до цінностей і надбань нашої країни, під час національного тижня читання у шкільній бібліотеці Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів було представлено книжкову виставку під назвою «Україна: єдина, вільна, непереможна».

Також бібліотекар закладу Марія Бойчук провела з учнями 2-Б та 6-Б класів  бібліотечні години «Живе Україна! І вільний народ…» (паркан думок) під час якого намагалась донести до серця і розуму дітей, що патріотизм виявляється в любові до Батьківщини, свого народу, турботі про його благо, повазі до українських звичаїв і обрядів, відчутті своєї належності до України, усвідомленні спільності власної долі з долею Батьківщини, знаннях історії, звичаїв, обрядів, символіки.

розробки в галузі освіти

Все більше і більше уваги у світі приділяють формуванню в учнівства соціально-емоційних навичок (які ще називають м’якими, гнучкими, навичками XXI століття або soft skills).

Другий рік поспіль практичний психолог Заставнівського опорного  ЗЗСО І-ІІІ ступенів Марія Гнідан працює над тим, аби успішно розвивати ці навички у здобувачів освіти, зміцнювати їхню стійкість, практикуючи уроки СЕЕН, розроблені фахівцями/-чинями ГО «ЕдКемп Україна».

В основу СЕЕН покладено новітні наукові розробки в галузі освіти, психології, біології нервової системи людини та етики. Важлива ідея, яку покладено в основу програми СЕЕН — освіта не має бути зосереджена винятково на формуванні академічних навичок. Вона має сприяти також формуванню базових людських цінностей, розвивати системне й критичне мислення, увагу, розуміння емоцій, стійкість до стресу, співпереживання собі та іншим.

07 грудня 2023 року з учнями 4-х класів психологиня закладу провела урок-тренінг з елементами Хібукі-терапії «Профілактика емоційного перенапруження».                                                                                                                                                                                                    Мета заняття:

• розширити уявлення учнівства про позитивні та негативні емоції;

• формувати поняття втоми та перевтоми;

• розвивати вміння запобігати перевтомі;

• виховувати бережливе ставлення до свого організму;

• розвивати вміння виконувати розумові операції й практичні дії;

• удосконалювати психічну та духовну складові здоров’я, формувати здоровий спосіб життя;

• виховувати культуру людських взаємин, співпрацю, співпереживання, толерантну поведінку.

ВІТАЄМО!

Спорт – це запорука здоров’я нації та майбутнього нашої держави

Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ступенів нагороджений Почесною грамотою за встановлення Національного рекорду «Єднання» до Всесвітнього дня дітей, до якого доєднались 114 045 дітей та 2095 закладів освіти, а вчителі фізичної культури (Ткач У.В., Ткач В.В.) та початкових класів Буганик Ю.М., Маркевич Н.І., Рус А.Д., Турецька І.М.), які разом з учнями провели Всеукраїнську онлайн-руханку в рамках фестивалю «Назустріч Успіху» Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна», отримали від президента Української федерації «Спорт заради розвитку» Олексія Качана свої іменні сертифікати.

ПОСВЯТА У КОЗАЧАТА УЧНІВ 4-Х КЛАСІВ

Поки ми пам’ятатимемо своє минуле, шануватимемо українські традиції та прищеплюватимемо українські цінності нашим дітям, поки буде битися серце хоча б одного патріота – Україна буде!

Дню Збройних Сил України – 6 грудня в Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів приурочене свято «Козацькому роду нема переводу». Традиційно учнів 4-х класів (класні керівники Маркевич Н.І., Турецька І.М.) приймали в козачата.

Учні згадали хвилиною мовчання воїнів, які загинули, захищаючи нашу Вітчизну, привітали всіх хлопців з цим чудовим святом. Наші воїни – нащадки справжніх козаків. Тому діти згадали історію козацтва, вправно та спритно змагалися у різноманітних конкурсах, їли кашу, давали присягу, співали козацьких пісень.

Наприкінці свята кошовий і писар вручили учням посвідчення про те, що вони є справжніми козачатами полку ім. Максима Залізняка.

День Гідності та Свободи

До державного свята Дня Гідності та Свободи з 21 листопада до 10 грудня Україна удев’яте долучається до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 8 років вже взяли участь 420 997 учасниць і учасників із 3 234 закладів освіти.

Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. втретє доєднується до руху. Подія цього року відбувається завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine, у співпраці з Міністерство освіти і науки України, Освітній омбудсмен Сергій Горбачов, а цього року — ще й за підтримки федерального уряду Німеччини в межах програми «Громадянська служба миру» Civil Peace Service Ukraine - GIZ ZFD  та програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

З учнями 11-х класів практичним психологом Марією Гнідан проведено крок «ГІДНІСТЬ НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД». Учасники пройшли багато зупинок, де дізналися про значення гідності в їхньому житті й житті інших людей; обговорили, як поважаючи інших людей, можна здобути повагу до себе; спланували, що їм варто зробити протягом наступного року для підвищення почуття власної гідності й поваги до інших людей.

 КНИГА – ЦЕ КРУТО! ЧИТАТИ – ЦЕ МОДНО! 

У шкільній бібліотеці Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів із 4 по 10 грудня 2023 року проходить щорічна Всеукраїнська акція «Національний тиждень читання», яку організовує Український інститут книги.

06 грудня 2023 року бібліотекар Бойчук М.М. разом з учнями 6-Б класу провела бібліотечну годину «Книга – це круто! Читати – це модно!»  під час якого діти ділилися своїми відгуками про прочитану книгу, рекомендували  прочитане своїм друзям.

Метою даного заходу було підбадьорити тих, хто любить читати, чи нагадати тим, кому такий процес не потрібний, що читання існує. Воно покликане нагадати шанувальникам книжки придбати собі щось новеньке для власної бібліотечки, завітати до книгарні чи бібліотеки за новенькою книжкою, дати зрозуміти «неохочим до читання», що книжки досі існують і ними можна зачитуватись та витрачати час на гортання паперових сторінок.

Ми щодня готові розповідати про гарні книги, аби ще більше дорослих і дітей полюбили читати і прийшли саме до нашої бібліотеки. Знайди свою книжку в шкільній бібліотеці!

Святий Миколай

Святий Миколаю, ми не хочем дарунків,

В нас інші бажання в ці темні часи-

Ти замість отих загадкових пакунків

Нам МИР у торбинці своїй принеси!

Вітання нашим Захисникам від найменших учнів 1-А, 1-Б класів Заставнівського опорного закладу.

Слава Україні! Вдячні ЗСУ!

Національний тиждень читання

Сьогодні в Україні розпочинається Національний тиждень читання, який проводить Український інститут книги  спільно з 4 по 10 грудня. Цьогорічне гасло — «Бути своїми» — символізує зв'язок між поколіннями та нагадує про єдність та стійкість українців у важкі часи.

До вашої уваги інсценізація української народної казки в обробці Івана Франка "Ріпка".

І хоч читати першокласники ще не зовсім навчилися, однак передати зміст вдалося.

Так само, як і колись передавали із уст в уста наступним поколінням казку!

СКАЖЕМО СНІДУ - НІ!

День боротьби зі СНІДом —важлива нагода нагадати про профілактику, підтримку та освіту щодо ВІЛ/СНІДу.

Наша обізнаність та уважність стосовно ВІЛ/СНІДу — це ключ до зменшення поширення хвороби та створення підтримуючого середовища для тих, хто живе з цим діагнозом.

Учні Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів взяли участь в акції присвяченій Всесвітньому дню порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми та зробили крок уперед у поширенні інформації, відкритості та підтримки.

Давайте разом боротися зі стигмою та допомагати тим, хто потребує нашої підтримки та розуміння.

Центр громадського здоров’я також повідомляє, що за даними сероепідмоніторингу поширення ВІЛ-інфекції (СЕМ), за дев’ять місяців 2023 року обсяг послуг із тестування на ВІЛ  збільшився на 40,8% порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Майже вдвічі збільшилася кількість тестувань швидкими тестами порівняно з дев’ятьма місяцями 2022 року (+87,3%), від найнижчого показника у Закарпатській області (+7,4%) до максимального у Чернівецькій (+ 381,0%).

Частка позитивних результатів тестування на ВІЛ-інфекцію складає – 0,7%, на рівні областей показник різниться від низьких цифр в Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій (по 0,27%) до найвищих у Одеській (1,36%) та Дніпропетровській (1,22%).

"ГОЛОДНІ АНГЕЛИ"

Класний керівник 4-А класу Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів Маркевич Н.І.  проведа годину спілкування "Голодні ангели"  до Дня памʼяті жертв Голодомору. 

Згадайте нас,бо ми колись жили.

Зроніть сльозу-і хай не гасне свічка.

Ми на цій землі житами проросли.

Щоб голоду не знали люди вічно...

В 4-Б  класі (класний керівник Турецька І.М.) пройшла в цікавій, незвичайній формі година спілкування "Запали свічку пам'яті" присвячена Дню пам'яті жертв голодомору.


Осінній благоустрій біля школи 

В рамках проведення осіннього місячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану територій, у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. 7 листопада 2023 року відбувся загальношкільний благоустрій прилеглої території, участь у якому взяли учні,  педагоги та технічні працівники освітнього закладу.

Учні із задоволення працювали на розподілених ділянках, відповідально виконували вказівки класних керівників, адже проблеми довкілля турбують усіх, від початківця до досвідченого педагога. Прибиранням були охоплені пришкільна територія, клумби, спортивні та ігрові майданчики та внутрішній двір біля школи. Школярі разом із педагогами  прибирали опале листя, впорядковувати  шкільні квітники та провели генеральне прибирання класних кімнат.

Саме такий вид роботи об'єднує усіх учасників освітнього процесу та мотивує до досягнення спільної мети - зробити світ кращим і чистішим.

мІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

В рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом “Вірю в майбутнє твоє, Україно!» та з метою популяризації читання, поширення в суспільстві позитивної думки про цей вид діяльності, залучення до нього представників різноманітних вікових категорій читачі шкільної бібліотеки Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів пропонують вашій увазі інформаційний каталог відгуків про прочитану книгу «Моя улюблена книга». 

мІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

В рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек у бібліотеці Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся конкурс малюнків "В нашім серці - Україна!".

Творчі роботи сповнені віри у світле завтра, прагнення до миру, проникнуті любов’ю до України, гордістю за наш народ. Діти активно підтримують  Україну та її захисників у своїх роботах! Вони втілили на папері своє сьогодення та заповітні мрії про мирне майбутнє.

мІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

З метою втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості з 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів проводиться Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Пропонуємо вашій увазі віртуальну читанку "Я - українець!"

ПАМ’ЯТЬ. НЕТЛІННА. ВІЧНА

МЕМОРІАЛЬНА ДОШКА ПАМ’ЯТІ — ДМИТРОВІ ЧАЙЦІ

На фасаді рідної школи Героя у с.Вербівці — вічне нагадування про його Подвиг, любов до України, за яку заплачено високу ціну — життя

Чергова сумна подія… Цього разу в День народження Героя, коли чи не все село зібралося біля школи, де навчався Дмитро Чайка, аби вшанувати пам’ять про нього відкриттям на фасаді закладу меморіальної дошки, аби схилити голови перед стійкістю його батьків.

«Пливе кача…» знову занурює кожного у страшні реалії війни України з московією, де гинуть кращі з кращих її синів, серед них і молодий житель Вербівців, котрий з початком повномасштабного вторгнення ворога на нашу рідну землю, пішов на її захист і загинув…

Розпочинають мітинг-реквієм ведучі — Лілія Новак (завідувачка Вербовецькою філією 1 ступеня КЗ «Заставнівський ОЗЗСО I-III ст.» Заставнівської міськради) та Людмила Стефанюк (вчителька початкових класів), запрошуючи до заупокійної молитви священиків Чернівецької єпархії ПЦУ, яку очолив настоятель тамтешнього храму о.Іван Романюк.

Освячення знаку, барвисті осінні квіти, красиві, як Дмитрик і його наповнена добротою душа, запалені лампадки, з вогником світла, який завжди був у серці й у вчинках Воїна — трепетні, журливі миті…

Як завжди, прониклива, духовно-патріотична, водночас душевна проповідь о.Віталія Мензака (настоятель храму Святого Василія Великого с.Дорошівці) зворушила до сліз — про взаємну синівсько-батьківську, материнсько-синівську любов велику, безмежну, довговічну. Без цього дару не зродилася б любов, жертовність, відданість Україні. Священик подякува батькам — пані Оксані, батькові — пану Юрію за Сина-Героя…

Слова вдячності лунали й від голови громади Василя Радиша, старости Богдана Семенка, який був ініціатором встановлення меморіалу. Він вручив батькам рішення ради про про перейменування вулиці Горіхової на — імені Дмитра Чайки. Спогадами про одного з найкращих своїх учнів ділилася класний керівник Ганна Малиник, а власний вірш-посвяту читав односельчанин Дмитрика Григорій Задорожняк.

Найзворушливіше слово Матері — про Сина — скромного, доброго, розумного — найкращого для Батьків, але й найсвітлішого — для сельчан, України…

Щирість… Вона витала поміж нас завдяки ведучим-учителям і їхнім вихованцям, котрі палко повідували про короткий, але такий високий життєвий шлях — школа, коледж, університет, служба в ЗСУ, доброчинність, бажання зробити Україну кращою, її людей — добрішими, світ — достойним життя на планеті Земля… Не здійснилося… Але птахом Феніксом (позивний Дмитра на війні) Герой зродився того дня і став Ангелом, який охоронятиме свою школу, село, родину, Україну з Небес.

Будьмо достойними його життя, вчинку, подвигу і хай у цьому нам допоможе Господь.

ПІДСУМКИ БЛАГОДІЙНОГО ЯРМАРКУ НА ПІДТРИМКУ ЗСУ 

"Незламні люди в моїй країні, незламно сильні, незламно вільні"

Саме під таким гаслом 13 жовтня 2023 року відбувся благодійний ярмарок "Сила нескорених або уклін вам, Захисники України" на підтримку ЗСУ в Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

На ярмарку учні 1-11 класів, за допомоги батьків, продавали різноманітні смаколики, солону та солодку випічку та власноруч виготовлені вироби. Асортимент виробів вразив гостей своїми масштабами, кількістю, цікавими назвами, креативним оформленням. Все було виготовлено з любов'ю, в дусі патріотизму та збереження традицій української кухні. Окремі класи відзначились цікавим оформленням місця продажу, залученням історичних постатей та креативним підходом до продажі своїх виробів.

Відвідавши ярмарок, кожен отримав незабутні емоції, гарні враження, смачну продукцію, а головне - підтримав наших захисників.

Адміністрація опорного закладу висловлює щиру вдячність за сприяння в організації та проведенні благодійного ярмарку міському голові Радишу В.Й., та всім і кожному особисто, хто долучився до цього заходу, особливо батькам, педагогам  та учням, за активність, ініціативність, небайдужість і підтримку наших Збройних Сил України!

Спільними зусиллями було зібрано 104 035 грн.

Наша СИЛА -  у нашій ЄДНОСТІ!

Об'єднуймо зусилля заради Перемоги! Тільки разом ми здолаємо ворога!

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК НА ПІДТРИМКУ ЗСУ У ЗАСТАВНІВСЬКОМУ ОПОРНОМУ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ 

Всесвітній день психічного здоров’я 

Вже традиційно 10 жовтня в Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. відзначається Всесвітній день психічного здоров’я, мета якого звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями.

Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.  Тема ментального здоров’я входить у п’ятірку найпопулярніших викликів сьогодення.

Для проведення заходів використано інформаційно-просвітницькі матеріали Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Для того, щоб ніколи не довелося мати справу з психічними захворюваннями, важливо не лікувати наслідки, а попереджати та запобігати можливій появі недуги. Саме з цією метою проведено цікаві та пізнавальні активності, які допомагають відновити внутрішні ресурси, знизити рівень стресу, налаштуватися на позитив, навчитися дієвих технік самозаспокоєння.

Руханка сили

Учні 1-5 класів Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів разом із своїми класними керівниками долучилися до святкування Дня ментального здоров’я та Всеукраїнського флешмобу на його честь "Руханка сили". 

Усесвітній день  тварин (World Animal Day) 

4 жовтня  відзначають Усесвітній день  тварин (World Animal Day) — міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їхнього добробуту.

Цей день об’єднав  учнів Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів  у турботі та піклуванні про тваринний світ. Школярі організували виставку-показ своїх домашніх улюбленців, а також нагадали всім, що братам нашим меншим потрібна турбота, ласка і любов. І вони обов'язково відповідатимуть нам тим же!

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ЄДНОСТІ 

На виконання листа МОНУ від 03.10.2023р.  # 1/15193-236 щодо  телевізійного уроку " Всеукраїнський урок єдності" учні 5-11 класів Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст. 6 жовтня, розділившись по локаціях, мали змогу доєднатися до даного заходу.

Всі присутні переглянули урок та дізналися, як правильно використовувати інформацію і не вестись на маніпуляції, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти та тролі.

Після заходу, на годинах спілкування , учні та вчителі продовжили обговорення даного уроку, де закріпили свої знання з медіаграмотності, відповідаючи на питання вчителів.

Благодійний ярмарок

13 жовтня 2023 року з 10:00 год. до 14:00 год.  у м. Заставна  на території Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів проходитиме благодійний ярмарок.

Гостинно запрошуємо завітати і придбати домашні солодощі, солону і солодку випічку та вироби ручної роботи.

Усі зібрані кошти будуть направлені на потреби Збройних Сил України.

Запрошуємо жителів та гостей Заставнівської громади до участі у ярмарку.

Чекаємо на Вас! Давайте разом творити добро!

ДО Дня захисників та захисниць України 

У перший тиждень жовтня, а саме в період відзначення Дня захисників та захисниць України, вихованці гуртка "Влучний стрілець" Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів 02 жовтня 2023 року взяли участь у флешмобі "Загартуй бойовий дух", де мали змогу отримати навички з військової підготовки.

Керівник гуртка Агатій В.В. провів із учнями 10 класів практичне заняття з тактичної підготовки - відділення в наступі і відступі.

Під час заняття з фізичної підготовки, у місцевому парку м.Заставни,  юнаки продемонстрували спортивні якості і показали силу духу для становлення в майбутньому достойними захисниками нашої держави.

Ттакож хлопці та дівчата подякували нашим захисникам за мужність, витривалість, мирне небо та захист наших кордонів і за можливість спокійно навчатись у рідній школі.