Шановні учні!

У тестовому режимі зараз працює сайт, який допоможе вам із доступом до Zoom-конференцій вчителів. Не потрібно ніяких ID конференцій та паролів до них! Все класифіковано та автоматизовано.

Адреса сайту:

https://paziuk.github.io/secret/zoomCodes/index.html

Коди класів розміщені у вайбер-групах класів

Сьогодні, 28 листопада 2021р. на базі Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст. проходив сьомий очний день навчання для вчителів природничої освітньої галузі НУШ, які з 1 вересня 2022 року будуть викладати у 5-х класах ЗЗСО. До навчання були залучені вчителі Веренчанської ТГ, Заставнівської ТГ, Кадубовецької ТГ, Вікнянської ТГ, Горішньошерівецької ТГ, Кострижівської ТГ, Юрковецької ТГ, які викладатимуть курс "Пізнаємо природу" у 5 класах у 2022/2023 н.р. Тренери Чухненко П.С. - завідувач кафедри МВПМД ІППОЧО, Пілат У.М.- методист НМЦ ВРПО ІППОЧО, Баєтул Н.С.- заступник директора з НВР Кіцманського ЗЗСО І-ІІІ ст. та Маковійчук Т.Д. -методист НМЦ ОНРДІ ІППОЧО надали грунтовні знання щодо здійснення навчання учнів 5 класу НУШ у 2022 році та готовності педагогів до впровадження Державного стандарту базової середньої освіти. Всім учасникам сподобалась очна зустріч, дружня атмосфера, гостинність адміністрації опорного закладу. Як підсумок, учителі мали змогу пройти підсумкове оцінювання та вихідне анкетування для отримання відповідного сертифікату.

«СВІЧА ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РР»

Хай палає свіча... хай палає.

Поєднає нас вона в цей час.

Хай сьогодні спогади лунають.

Пам'ять чиста, світла і велична,

Пісня й слово хай єднає нас.

Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами: 1921-1922, 1932-1933, 1946-47 років. День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій щороку відзначається у четверту суботу листопада.

З метою розширення знань учнів про трагічні роки Голодомору 1932 - 1933 років в Україні та його наслідки для українського народу,виховування у дітей поваги до історичного минулого свого народу, до своїх земляків, які вистраждали і пережили страшні роки геноциду, непримиренне ставлення до насильства над людиною у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. учнями 11-х класів був проведений флешмоб «Запали свічу…»

Ми живемо в інший час і не причетні до тих страшних подій. І наш обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх невинно закатованих, пам'ять про тих, хто не дожив, пам'ять про тих, хто не долюбив, пам'ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути. Тяжко повертає собі народ України духовне здоров’я.

УСНИЙ ЖУРНАЛ «ФІЗИКА У ШКОЛІ» (ГУМОРИСТИЧНА СТОРІНКА)

Фізика і гумор - здавалося б, несумісні речі.

Але презентуючи усний журнал «Фізика у школі», в рамках тижня фізики та астрономії, який проводився у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів, учні 11-Б класу разом із вчителем фізики ІЛЮК К.В. намагалися довести протилежне.


21 листопада – День Гідності та Свободи

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Вставаймо!

Українці! Всі вставаймо!

Гімн наш рідний заспіваймо.

Заспіваймо: нам не вмерти,

Хоч нас хочуть із землі стерти.

Ми не в силі вже терпіти,

Смерть готові гідно стріти.

На Майдан усі виходим,

Стоїмо твердим народом.

Ми є мирні громадяни,

Але влада крутить нами.

Нас катують і вбивають,

«Тітушки» нам допікають.

Та з Майдану ми — ні кроку,

Бо всі ми хочемо в Європу!

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. На державному рівні цей день відзначається з 2014 р. на честь початку двох революцій – Помаранчевої у 2004 р. та Євромайдану і Революції Гідності у 2013 р.

Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих і найцінніших ідеалів цивілізованого, демократичного світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об’єднались і відстояли своє право на вибір гідного життя.

Революція Гідності повернула людям віру в цінності свободи, гідності, самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.

Революція Гідності сколихнула всю країну хвилею нечуваного патріотизму і довела важливість національної ідеї. Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 – лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження національної свідомості, власної ідентичності.

З метою формування у школярів ціннісного ставлення до України та до демократичних свобод, закріплених Конституцією України, прав та свобод людини, європейського вибору українців, усвідомлення цінності людського життя та тих складових частин, які впливають на нього, роблять його багатогранним, плідним і корисним 19 листопада у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів вчителями історії Лахман В.В. та Ганичем Д.В. був проведений виховний захід: «Україна ГІДНА СВОБОДИ» для учнів 8-10-х класів приурочений Дню Гідності та Свободи, а шкільним бібліотекарем Бойчук М.М. були презентовані книги: «ЯНГОЛИ БУКОВОГО КРАЮ» та «ЩИТ АРХИСТРАГА», також у фоє школи працювала відео презентація подій листопада 2013-лютого 2014 р.р.

Гідність, свобода, незалежність, суверенність, демократія, патріотизм, мужність, героїзм – усі ці поняття стали особливо близькі кожному українцю. Ми продовжуємо свою боротьбу й надалі за свободу і цілісність своєї території, і зараз Україні потрібні не лише слова і підтримка, а й відповідальні вчинки, реальний захист її існування як суверенної, незалежної держави.

Вчитель історії Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст.

Лахман В.В.

Квест-гра до Всесвітнього дня дитини у 2-А та 4-В класах

Наше щастя - наші діти!

Це діаманти, гарні квіти!

Ми дітям всім бажаємо,-

Найкраще, що ми маємо!

Найкраще - це здоров`я,сміх!

Цього бажаємо й для них!

Дитинство наше – в нас одне,

І хай це кожен пам'ятає!

Дитячі душі на Землі

Нехай ніхто не ображає!

#Universal_Childrens_Day

#З_Всесвітнім_Днем_Дитини

ФІЗИЧНА ПОКАЗУХА - фізичні досліди від учнів 10-А класу

На всі боки озирнись

І уважно подивись,

Ти побачиш тоді враз

Фізику навколо нас!

Поєднаємо ми, звісно,

І цікаве, і корисне!

На уроках фізики у школі вчителі завжди говорять, що фізичні явища оточують нас всюди. Однак потім ми частенько про це забуваємо.

В рамках тижня фізики та астрономії учні 10-А класу Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів разом із вчителем фізики Ілюк К.В. підготували та продемонстрували цікаві досліди «Фізична показуха», як доказ того, що дивовижне поруч!

Ось вам кілька доказів!

16 листопада - День толерантності у 1-4 класах

Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми та іншими ідеями.

Щорічно, 16 листопада, у нашому закладі відзначається Міжнародний день толерантності. Цього року учнями початкової школи, крім різноманітних заходів у класі, проведено акцію єдності під назвою «Сорочка толерантності». Біла сорочка стала знаком любові, щирості, чистоти та милосердя. Саме цим ланцюгом єдності школярі показали, що всі ми повинні допомагати один одному, вірити і творити добро, подати гідний приклад оточуючим і пам’ятати, що ми всі різні, але ми всі рівні.

#День_толерантності


УЧНІВСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ З ФІЗИКИ ""ЧУДЕСА" ФІЗИКИ У НАШОМУ ДОМІ"

Стрімкий розвиток електропобутової техніки та її широке використання викликає стурбованість суспільства через шкідливу дію на здоров’я користувачів. Що є причиною такого занепокоєння? Це електромагнітні поля та шкідливі випаровування, що є супутниками працюючих приладів.

Під час роботи багатьох електропобутових приладів виникає електромагнітне випромінювання, яке негативно впливає на людину. Причиною цього є те, що людський організм в основному складаються із зв’язаної води, яка реагує на різні техногенні поля.

Крім того, під час роботи деяких електропобутових приладів може відбуватися випаровування шкідливих для організму людини речовин.

Враховуючи те, що не лише мобільні телефони, але й інші побутові прилади, які використовуються у наших домівках, теж чинять негативний вплив на наш організм, учні 9-А класу Заставнівського опорногоЗЗСО І-ІІІ ступенів разом із вчителем фізики Дідич Ю.В. створили свій власний проект «ЧУДЕСА" фізики в нашому домі». Метою проекту був пошук таких електропобутових приладів, виявлення їх негативних чинників, встановлення природи небезпеки, а також розробка рекомендацій щодо безпечного використання їх у побуті. Захист проєкту відбувся у форматі наукової учнівської конференції.

ФІЗИКИ І ГРОШІ

Фізика - це дивна наука, адже вона допомогла зрозуміти безліч явищ і закономірностей світу. Вона у своїх відкриття спиралася на закони інших наук, а саме математики, хімії, біології, географії, геології, астрономії. А сьогодні ми будемо вести мову про зв'язок фізики з грошима. Може хтось із скептиків усміхнеться: «Яке відношення мають гроші до фізиків?» – найбезпосередніше.

Як відомо, гроші – це “особливий товар, що виконує роль загального еквівалента”. Але незаперечним є факт, що кожна держава намагається створити гроші, які відображають своєрідність країни – особливості її природи, культури і господарства. На грошових знаках зображують видатних людей, які принесли світову славу своїй державі.

Світ грошей різноманітний. Відійшли у минуле часи, коли право бути зображеним на грошових купюрах належало виключно першим особам держави. Для вшанування пам’яті видатних земляків, відзначення внеску вчених у розвиток фізики їхні портрети розмістили на своїх грошових купюрах багато країн світу.

У Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів у рамках тижня фізики та астрономії учні 8-х класів разом із вчителем фінансової грамотності Ралик О.І. підготували відеоролик про видатних фізиків та їх неоціненний вклад у розвиток нашої цивілізації на тему «Фізики і гроші».

ФІЗИКА В ІМЕНАХ


Наше розуміння навколишнього світу в розквіт технологічної ери - все це, і багато іншого, є результатом роботи численних вчених.

Ми живемо в прогресивному світі, який розвивається величезними темпами. Це зростання і прогресія - продукт науки, численних досліджень і експериментів. Все, чим ми користуємося, включаючи автомобілі, електрику, охорону здоров'я і науку - результат винаходів і відкриттів цих інтелектуалів.

Якби не найвидатніші вчені людства, ми все ще жили б в Середньовіччі. Люди сприймають все як належне, але варто все ж віддати данину тим, завдяки кому ми маємо те, що маємо.

Учні 7-Б класу Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів разом із вчителем фізики Дідич Юлією Валеріївною підготували проєкти - фізичний альманах «ФІЗИКА В ІМЕНАХ».

Щодня, протягом тижня фізики та астрономії, який проходить у закладі освіти з 15.11.2021 по 19.11.2021 року, учні будуть нас знайомити із найвидатнішими ученими-фізиками історії, винаходи яких змінили наше життя.


ВІДКРИТТЯ ТИЖНЯ ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ

З метою підвищення інтересу до вивчення фізики та астрономії, збагачення кругозору та інтелекту учнів додатковими знаннями з 15 по 19 листопада 2021 року у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів проходить Тиждень фізики та астрономії "Істина - це те, що витримує перевірку дослідом" А.Ейнштейн.

Вчителі фізики Ілюк Катерина Валентинівна та Дідич Юія Валеріївна запланували багато цікавих заходів для учнів закладу освіти, що наведені у плані проведення предметного тижня та поінформували учнів про них на лінійці.

Лінійку-відкриття у форматі відеоролику підготували учні 11-А класу разом із вчителем фізики Ілюк К.В.

Запрошуємо до активної участі усіх бажаючих учнів 5-11 класів.


"БУДУ Я НАВЧАТИСЬ МОВИ ЗОЛОТОЇ !"

(захід, присвячений Дню української писемності та мови)

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Заснування Дня української мови – це не лише проголошення благородної мети, а й справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її протягом усього життя!

У Заставнівському опорному ЗЗСО I - III ст. 9 листопада 2021 р. було дистанційно проведено свято, присвячене Дню української писемності та мови. Захід підготували вчителі української мови та літератури Михайлюк С. В. та Стрельнікова М. М. з учнями 6-А, 6-Б, 7-Б і 7-В класів. Бібліотекар Заставнівського опорного ЗЗСО I - III ст. Бойчук М. М. презентувала цікаву виставку книг сучасних українських літераторів.

Захід розпочався невеликим опитуванням юними дослідниками пересічних заставнівчан. Були поставлені такі питання:

- Як правильно вітатись : "Доброго дня чи добрий день! ? " ( Відповідно до сучасних норм української мови треба вітатися: "Добрий день! Добрий вечір!" Але… "Доброго ранку!" Обґрунтовується це тим, що «добрий день і…вечір» – стійкі словосполучення , і їх не треба видозмінювати, інакше вони не відповідатимуть нормам української мови.)

- Як правильно дякувати українською : "Велике дякую чи щиро дякую ?" ("Великe спaсибi", "щирe спaсибi" мoжнa вживaти, aлe пaм’ятaйтe, щo цe нe нaйкрaщi варіанти. Доречніше сказати : " Дякую! Щиро /щиросердно дякую ! Красно / красненько дякую! Уклінно дякую! Спасибі!"

- Як правильно : " Вибачте чи вибачаюсь ?" ( За лексикою української мови «вибачаюсь» є конструкцією, яка передбачає, що ви самі себе вибачаєте, не взаємодіючи зі співрозмовником. Якщо хочете грамотно попросити в людини вибачення, то правильним варіантом буде слово «вибачте» ).

- Як правильно : "З наступаючими чи прийдешніми святами ?" ( Привітання з наступаючим Новим роком – це росіянізм. Замініть наступаючий на один з варіантів: прийдешній або який наступає ).

- Як сказати : " Правильна чи вірна відповідь ?" ( Потрібно вживати слова у властивому їм значенні. Тому вірним може бути друг , товариш , дружина. А відповідь є тільки правильна).

- Як правильно вживати : " Наступний чи слідуючий ? "( В українській мові слова «слідуючий» не існує! Це груба калька з російської мови . Правильно вживати слово наступний).

Відповіді наших земляків були здебільшого правильні , і ми переконалися , що заставнівчани люблять і цінують свою рідну мову.

Також учні Заставнівського опорного ЗЗСО I - III ст. підготували цікаві факти про українську мову :

1. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово говорити має аж 108 синонімів.

2. Буква «п» є найуживанішою літерою української абетки. Найбільше слів в українській мові починається саме на літеру "П". Наприклад , власне українські : пиріг, парубок ,паляниця.

3. Літера "Ф" в українській мові найменш уживана. Здебільшого вживається у словах іншомовного походження.

4. Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце в світі за мелодійністю (після італійської) та третє за красою лексики (після французької та перської). І це не прості слова – а підтверджені факти.

5. Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів . Та обсяг українського лексикону завжди є багатшим за будь-який словник, тому в загальній кількості він налічує близько одного мільйона слів .

6. 448 року візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова «мед» і «страва». Це була перша згадка українських слів.

7. Найстарішою українською піснею , запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня " Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?"

8. Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір «Заповіт» Т. Г. Шевченка: 147 мовами народів світу.

Оскільки, Тарас Григорович Шевченко є основоположником нової української літератури, учнями Заставнівського ЗЗСО I - III ст. було вшановано пам'ять і покладено квіти до пам'ятника Великого Кобзаря.

Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися у всіх сферах життя.

"Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити усе життя." Ф. Вольтер

Вчителі української мови та літератури

Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Світлана МИХАЙЛЮК

Марина СТРЕЛЬНІКОВА


ДО УВАГИ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!

ВИБОРИ ГОЛОВИ УЧНІВСЬКОЇ РАДИ ЗАСТАВНІВСЬКОГО ОПОРНОГО ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ

Самоврядування – один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. Суть його полягає у реальній участі дітей в управлінні класу, школи.

Саме тому 22 жовтня 2021року у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. відбулися вибори голови Учнівської ради. Заяви на участь подали три кандидати: Крайник Дмитро – учень 9-А класу; Мартинюк Денис – учень10-А класу та Сметанюк Іван – учень 10-Б класу.

Протягом тижня кандидати вели агітацію, намагаючись довести до кожного виборця свою програму, план дій на найближчий час, кожен хотів переконати в тому, що саме він зможе зробити шкільне життя більш демократичним, цікавим і змістовним.

Вибори пройшли дуже активно і цікаво.

Участь у голосуванні взяли учні 5-11-х класів опорного закладу. Виборчі бюлетені вкидали до спеціальної закритої скриньки. Головою виборчої комісії була учениця 11-Б класу Стасюк Анна. Відкриття скриньки відбулося в той же день у присутності шкільної виборчої комісії. І хоча всі кандидати були гідні, за підсумками голосування головою Учнівської ради було обрано учня 10-А класу Мартинюка Дениса.

23 жовтня відбулася інавгурація нового голови Учнівської ради. На завершення Денис звернувся до учнів з промовою зачитавши ПРИСЯГУ, подякував виборцям за довіру та пообіцяв, що шкільне життя стане яскравішим і цікавішим.

Вітаємо переможця!


Виставка- конкурс "Осінні фантазії" (малюнок-колаж з використанням природніх матеріалів) для учнів 1-4 класів

Жодна пора року не дарує нам стільки краси, як осінь. Крім того осінь-чарівниця радує нас щедрим урожаєм, сонячним теплом та гарним настроєм.

У Заставнівському опорному закладі загальної середньої освіти вже стало традицією кожен рік проводити виставку поробок із природного матеріалу «Осінні фантазії».

Тому, 22 жовтня відбулась виставка-конкурс "Осінні фантазії" в якій прийняли участь учні 1-4 класів. Було представлено чудові аплікації з осіннього листя, малюнки, з використанням природнього матеріалу, прекрасні роботи фарбами, аплікації з зерняток, насіння, круп, натюрморти, об'ємні композиції тощо. І все виготовлене з інтересом, любов’ю та неабиякою фантазією. Шкільна комісія мала змогу переглянути та оцінити виставку-конкурс «Осінні фантазії».

Гран-прі – учні 4-В класу(кл. керівник – Буганик Ю.М.);

І місце – учні 1-Б класу (кл. кер.- Стасюк Г.Б. та учні 4-А класу(кл. кер. – Барабаш В.І.)

ІІ місце – учні 2-А класу (кл. кер. – Маркевич Н.І.), учні 2-Б класу (кл. кер. – Турецька І.М.) та учні 3-Б класу (кл. кер. Громко О.А.)

ІІІ місце – учні 1-А класу (кл. кер. – Пістрюга О.В.), учні 3-А класу (кл. кер. – Савко М.Ю.) та учні 4-Б класу (кл. кер. Мандзюк Г.В.).

Дякуємо педагогам, учням та батькам за активну участь у даному конкурсі.

Всеукраїнська благодійна акція «Монетки дітям»

Робіть добро, а вдячності не треба,

Вона вас потім десь наздожене,

Вам посміхнеться щиро сонце з неба,

А горе вашу доленьку мине.

Саме під таким гаслом у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів проходила Всеукраїнська благодійна акція «Монетки дітям», що проводилася за ініціативи Національного банку та благодійного фонду Таблеточки

Спільними зусиллями нам вдалося зібрати 3746 монеток номіналом 25 копійок, кожна з яких дає шанс на здорове дитинство онкохворим діткам.

Адміністрація нашого закладу щиро дякує всім, хто не був осторонь цієї доброї справи та долучився до благодійного збору. Нехай все добро, яке ви робите, повернеться до вас сторицею, адже коли діти допомагають дітям – це безцінно!

Засідання Ради профілактики правопорушень

З метою попередження протиправної поведінки учнів, профілактики куріння та вживання алкогольних, токсичних і наркотичних речовин, профілактики травматизму, попередження безпритульності і бездоглядності дітей, згідно плану роботи на 2021/2022н.р., у Заставнівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. 19 жовтня було проведено засідання Ради профілактики правопорушень, де розглянуто ряд важливих питань: «Затвердження плану роботи Ради профілактики правопорушень та її завдання на 2021/2022н.р.», «Аналіз охоплення освітою дітей дошкільного та шкільного віку», «Про зайнятість в позаурочний час учнів, що потребують особливого педагогічного контролю та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах», «Про профілактичну роботу з учнями, які постійно запізнюються на уроки», «Про стан роботи з питань протидії наркоманії», «Про стан роботи щодо виконання заходів програми «Стоп насильству».

Сьогодні в умовах поширення бездоглядності та безпритульності, пов’язаних із соціальним сирітством, кризою сімейних взаємин, збільшенням числа неблагополучних сімей, послабленням виховної функції сім’ї, вільної пропаганди алкоголю, тютюну, поширення ВІЛ/СНІДу та наркоманії, діти складніше піддаються реабілітаційним заходам, часто не прагнуть змінити вироблений стиль життя, а іноді цей вибір зробити непросто і часто він робиться не на користь дитини. Під час засідання основний акцент було зроблено на поведінку учнів «групи ризику», проведення профілактичної роботи з дітьми та їх батьками.

Вивчення стану роботи щодо профілактики правопорушень та бездоглядності спонукало до вироблення та затвердження заходів з даного питання:

- індивідуальна робота з дітьми "групи ризику"

- Всеукраїнський тиждень права

- засідання ШМО класних керівників

- план роботи щодо профілактики правопорушень

- батьківський лекторій

- запровадження «Скриньки довіри»

- запровадження по класах щоденників поводження учнів на уроках

- тематичні зустрічі з працівниками ювенальної поліції та медиками

Учасниками даного засідання було надано відповідні рекомендації та пропозиції, які сприятимуть покращенню стану превентивної та правовиховної роботи у освітньому закладі.

Чисте подвір'я - чисте довкілля!

Під цим гаслом 21 жовтня 2021 року учнівський та педагогічний колективи Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів активно долучися до прибирання шкільної території.

Після прибирання подвір’я навчального закладу виблискує чистотою. Працівники та учні закладу вважають, що про збереження довкілля повинен піклуватися кожен, бо тільки від нас залежить краса навколо.


ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Наші тенісисти :

Буйновська Ірина

Ралик Дарина

Гольцов Леонід

Григоряк Богдан

взяли участь у відбірних змаганнях (гімназіаді) серед шкіл Заставнівської громади і здобули перемогу та можливість позмагатися з іншими ОТГ.

Успіхів !!!

20.10.2021


ЗАСІДАННЯ РАДИ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ

З метою попередження протиправної поведінки учнів, профілактики куріння та вживання алкогольних, токсичних і наркотичних речовин, профілактики травматизму, попередження безпритульності і бездоглядності дітей, згідно плану роботи на 2021/2022н.р., у Заставнівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. 19 жовтня було проведено засідання Ради профілактики правопорушень, де розглянуто ряд важливих питань: «Затвердження плану роботи Ради профілактики правопорушень та її завдання на 2021/2022н.р.», «Аналіз охоплення освітою дітей дошкільного та шкільного віку», «Про зайнятість в позаурочний час учнів, що потребують особливого педагогічного контролю та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах», «Про профілактичну роботу з учнями, які постійно запізнюються на уроки», «Про стан роботи з питань протидії наркоманії», «Про стан роботи щодо виконання заходів програми «Стоп насильству».

Сьогодні в умовах поширення бездоглядності та безпритульності, пов’язаних із соціальним сирітством, кризою сімейних взаємин, збільшенням числа неблагополучних сімей, послабленням виховної функції сім’ї, вільної пропаганди алкоголю, тютюну, поширення ВІЛ/СНІДу та наркоманії, діти складніше піддаються реабілітаційним заходам, часто не прагнуть змінити вироблений стиль життя, а іноді цей вибір зробити непросто і часто він робиться не на користь дитини. Під час засідання основний акцент було зроблено на поведінку учнів «групи ризику», проведення профілактичної роботи з дітьми та їх батьками.

Вивчення стану роботи щодо профілактики правопорушень та бездоглядності спонукало до вироблення та затвердження заходів з даного питання:

- індивідуальна робота з дітьми "групи ризику"

- Всеукраїнський тиждень права

- засідання ШМО класних керівників

- план роботи щодо профілактики правопорушень

- батьківський лекторій

- запровадження «Скриньки довіри»

- запровадження по класах щоденників поводження учнів на уроках

- тематичні зустрічі з працівниками ювенальної поліції та медиками

Учасниками даного засідання було надано відповідні рекомендації та пропозиції, які сприятимуть покращенню стану превентивної та правовиховної роботи у освітньому закладі.


ВИБОРИ ГОЛОВИ УЧНІВСЬКОЇ РАДИ

3 18 жовтня у Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ступенів розпочалась передвиборча компанія «Вибори голови Учнівської ради».

У цьому році на пост голови Учнівської ради заявили три кандидати:

- Крайник Дмитро (9-А клас)

- Мартинюк Денис (10-А клас)

- Сметанюк Іван (10-Б клас)

Голова Учнівської ради є обличчям шкільного самоврядування, який активно сприяє об’єднанню колективу. У ході агітації всі кандидати представили свою передвиборчу програму для підвищення мотивації учнів та покращення шкільного життя.

Вибори відбудуться 22 жовтня 2021 року шляхом шкільного голосування.

Для здобувачів освіти вибори голови Учнівської ради - значна подія, і всі активно беруть участь.


Заходи до Дня захисника та захисниці України в 6-8 класах

Заходи до Дня захисника та захисниці України в 1-4 класах

Привітання від учнів 3-Б класу Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів з Днем захисників і захисниць України

Шановні наші захисники та захисниці!


Ми вітаємо вас з таким прекрасним днем. Бажаємо сил, терпіння та чистого неба

над головою.


Дякуємо вам за те, що ви нас оберігаєте!


ZOOM-ЗУСТРІЧ ЮНИХ ЧИТАЧІВ З УКРАЇНСЬКОЮ ПИСЬМЕННИЦЕЮ АННОЮ ДЬОМІНОЮ

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Зустрічі з письменниками не припиняються навіть попри карантин. 13 жовтня 2021 року у Заставнівському опорному закладі І-ІІІ ступенів бібліотекар Бойчук Марія Михайлівна разом з учнями 2-А класу (класний керівник Турецька І.М.) та 3-Б класу (класний керівник Громко О.А.) змогли поспілкуватися із українською дитячою письменницею Анною Дьоміною, яка зараз проживає в м.Вроцлав (Польща), авторкою книги «Легенди з мандрів». Пані Анна детально розповіла малюкам про свою дитячу книжку, супроводжуючи оповідь ребусами, загадками, чудовими фото й ілюстраціями.

І хоч святкова подія знайомства відбувалася онлайн – це не зменшило захвату та позитивних емоцій юних читачів, які взяли активну участь в онлайн-спілкуванні. Вони із захопленням приєдналися до квесту, організованого за творами, що увійшли до збірки.

У маленьких читачів виникло чимало питань до пані Анни. Сподіваємося, ця зустріч не буде останньою!

Біліотекар

Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Марія БОЙЧУК

Свято-зустріч «Козацька держава – наша гордість і слава»

Ніхто не здолає твій дух і свободу

Козацькому роду тримать булави,

Міцній, Україно, для щастя народу

Для вірних нащадків на славу живи!


14 жовтня – важлива дата. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії, а віднедавна й День захисників і захисниць України. Тому поєднання цих чотирьох свят є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників України та проявом поваги народу до них. З цієї нагоди в нашому закладі скликали козацьку раду коша ім. І.Сірка під час якої відбувся прийом у козаки учнів 9-х класів та зустріч з воїном АТО Костинюком Вадимом Євгеновичем з позивним «Маестро».

Чесно відповідаючи на численні запитання учнів, воїн намагався у доступній формі розповісти учням про життя на війні, про те, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство, і про все те, що цікавило дітей. Присутні, затамувавши подих, слухали авторські пісні, щирими оплесками дякували за творчість.

Такі зустрічі назавжди залишаться у пам’яті учнів та стануть справжніми уроками життя.

Колись козацтво виконало покладену на нього історичну місію врятувало український народ від загибелі. Сучасні козаки гідні слави своїх предків. І це доводили джури куренів ім. К.Гордієнка (9-А клас, класний керівник Цуркан Г.І.) та ім. С. Наливайка (9-Б клас, класний керівник Палагнюк Т.І.).

Особливо цікаво було спостерігати, як джури на чолі з курінними представляли свої курені, демонстрували силу, швидкість, спритність, виконували пісні та запальний гопак. Діти із таким захопленням та гордістю відчували себе українськими козаками, що можна тільки тішитися свідомості підростаючого покоління. Доля козацтва України в надійних руках .

Подолавши всі козацькі випробування, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, учні урочисто поклялись, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, готуватимуть себе розумово, фізично і морально, щоб чесно і віддано служити українському народу в ім’я становлення нашої незалежності та процвітання.

Це була одна із яскравих сторінок життя нашої школи. Свято-зустріч «Козацька держава – наша гордість і слава» промайнуло, як одна мить!

Сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!

З Днем українського козацтва! З Днем захисника України!!!


ВЕРБОВЕЦЬКА ФІЛІЯ І СТУПЕНЯ ЗАСТАВНІВСЬКОГО ОПОРНОГО ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ

Козацькому роду нема переводу

Під таким гаслом вихователі дошкільної групи Вербовецької філії І ст. Білоус Н. Д. та Семенко І. В. підготували та провели патріотичний захід до Дня козацтва і захисника України. Діти брали активну участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, проявили відмінну фізичну підготовку, кмітливість справжніх козаків та козачок.


ЗАХОДИ ПРИУРОЧЕНІ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я У ЗАСТАВНІВСЬКОМУ ОПОРНОМУ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ

11 жовтня 2021 року соціально-психологічною службою Заставнівського опорного ЗЗСО I-III ст. було проведено заходи, приурочені Всесвітньому дню психічного здоров’я (World Mental Health Day), який відзначається з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров’я.

Основною метою даних заходів було збереження і примноження психічного здоров'я всіх учасників навчально-виховного процесу шляхом формування здорового способу життя: формування оптимального режиму розумової та трудової діяльності, підтримання душевного спокою і благополуччя, необхідності відмовитися від шкідливих звичок, навичок контролювати свої емоції і протистояти стресогенним навантаженням. Адже психологічне здоров'я — це важлива складова частина здоров'я людини, а особливо дитини і багато чинників впливають на психологічне становлення та розвиток школяра і формують його психічне здоров’я.

Позитиний настрій – найголовніше в житті. Саме оптимізм не дозволяє впасти в депресію, нервувати через дрібниці, які руйнують імунітет, впливають на внутрішні відчуття, від яких залежить здоров’я. А тому для створення позитивного настрою на початку робочого дня педагогам та старшокласникам було запропоновано стати учасниками психологічної лотереї «Позитивний провидець», для молодших школярів проведено заняття «Емоції, які вони бувають?», «Як подолати негативні емоції».

Практичний психолог Марія ГНІДАН

Соціальний педагог Світлана КОТЛЯР


ЗАСТАВНІВСЬКИЙ ОПОРНИЙ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ - ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ

У рамках багаторічної співпраці з ГО "Заставнівська волонтерська сотня" учні Заставнівського опорного закладу зібрали благодійну допомогу: продукти харчування (овочі, фрукти, консервація, крупи, макарони, чай), засоби гігієни (мило, зубні щітки та пасти), теплі шкарпетки та рукавиці тощо.

А найголовніше — діти разом зі своїми вчителями та батьками підготували святкові листівки, сувеніри, обереги, спекли печиво, щоб передати захисникам свою шану і вдячність.

ВІДЗНАЧЕННЯ
ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ З ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

У ЗАСТАВНІВСЬКОМУ ОПОРНОМУ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 23.09.2021 №4/793-21 «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу», у зв’язку із оновленням карантинних умов, зокрема щодо роботи закладів освіти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами) та з урахуванням загрози зростання чисельності випадків небезпечної поведінки дітей під час ізоляції, що несе загрозу їхньому життю та здоров’ю, зокрема спричинених використанням мережі Інтернет, листа Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 24.09.2021 № 01-33/2485 «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу» Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. долучився до відзначення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу з 27 вересня по 1 жовтня 2021 р.

З метою формування уявлення про проблему булінгу, насилля й жорстокості, їх наслідків, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі практичним психологом Гнідан Марією Василівною та соціальним педагогом Котляр Світланою Михайлівною було проведено ряд заходів: тренінгові заняття за тематиками «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання», «Булінг та кібербулінг», «Життя без насильства», «Булінг: міфи та реальність», «Не допускай насилля над ближнім», тренінг-диспут «Булінг - це…Види та способи його недопущення», відеолекторій «Профілактика та подолання булінгу»,

Виховні години за тематиками:, «Що таке насильство? Як себе захистити?», «Агресивна поведінка, її причини і наслідки», «Булінг і я», «Булінг. Стоп агресія!» забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, було проведено ряд просвітницько-профілактичних заходів. Для учнів початкової школи проведено заходи з протидії булінгу на тему "Скажи булінгу НІ", " Запобігання насильству серед дітей. Правила безпечної поведінки".

З метою формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини було проведено ознайомлення підлітків з поняттями «булінг», видами булінгу та засобами захисту від будь-якого насильства. Для формування нульової толерантності до випадку булінгу в школі було проведено ряд заходів: учнів старших класів ознайомили з Законом України "Про введення адміністративної відповідальності за булінг (цькування, агресивне переслідування) у школах" . Відбулося обговорення, що саме називають булінгом, як його розпізнати і що робити в складних ситуаціях та як звертатися за допомогою до дорослих. Учні переглянули відеоролики, метою яких було ознайомити школярів з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; сформувати знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.

Тільки завдяки комплексному підходу до організації попередження та протидії булінгу (цькування) та будь-яким іншим проявам насильства в закладі освіти, формуванню переконання учасників освітнього процесу щодо неприпустимості насильства та булінгу (цькування) в міжособистісних стосунках можна сформувати не лише свідоме неприйняття булінгу (цькування), а й активну (дієву) позицію кожного.

Практичний психолог Гнідан Марія Василівна

Соціальний педагог Котляр Світлана Михайлівна


Виставка осінніх композицій
«Квітковий вернісаж»
у Заставнівському опорному

ЗЗСО І-ІІІ ст.


Із безлічі професій на Землі,

Які вже є, яких ще будуть вчити,

Є головна, як віщий, сущий хліб,

І назва цій професії – Учитель.

Вже стало гарною традицією щорічно, в кінці вересня, проводити виставку осінніх композицій «Квітковий вернісаж». Так і цього року, 30 вересня 2021 року у Заставнівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. відбулася виставка «Квітковий вернісаж -2021», присвячена Дню працівника освіти.

Учні 5-10 класів створили для своїх наставників осіннє квіткове диво, перетворивши фойє закладу в яскравий різнобарвний килим з квітів. Кожен клас презентував свою роботу – букет із квітів, справжній барвистий феєрверк краси. Цікавими та оригінальними були не тільки самі квіткові композиції, а й поетичні та влучні назви робіт: «Осінь в Україні» (5 - А клас), «Осінь на Донбасі» (5-Б клас), «Казки осіннього лісу» (6-А клас), «Осінній етюд» (6-Б клас), «Осінні барви» (6-В клас), «Квіти осені» (7-А клас), «Осінній подарунок» (7-Б клас), «Осіння рапсодія» (7-В клас), «Королева осені» (8-А клас), «Осіння подяка учителям!» (8-Б клас), «Симфонія осені» (9-А клас), «Щедрий жовтень» (9-Б клас), «Квітковий калейдоскоп» (10-А клас), «Осінній подарунок для вчителів» (10-Б клас).

Учениця 9-Б класу Мигаленюк Ірина представила оригінальну квіткову композицію «Осінні фарби готувала пані осінь…» а учень 3-Б класу Ткач Матвій виготовив індивідуальний виріб «Маша-ковбой», яка оригінально доповнила своєю присутністю квіткові композиції осені, ніби здійснюючи представлення виставки.

Діти крім осінніх квітів використовували різні природні матеріали, овочі, фрукти, насіння, вміло вплітаючи їх у концепцію композицій. Школярі добре пофантазували над назвами композицій і над їх оформленням. Скільки праці та творчості було докладено у кожен букет! У композиціях прозвучали почуття патріотизму і гордості за свою державу, за свій народ! Композиції зігрівали душу присутніх своєю красою, вишуканістю, оригінальністю і членам журі було нелегко визначити переможців, адже всі класи достойно створили природні шедеври і порадували квітковим розмаїттям осінніх квітів. Квітуванням осінніх барв учні та вчителі зможуть милуватися кілька днів.

Вітаємо переможців у конкурсі квіткових композицій.

«Низький уклін Вам, учителі!!!».

ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ ВЧИТЕЛЯ

ВІД УЧНІВ 5-А КЛАСУ

ЗАСТАВНІВСЬКОГО ОПОРНОГО ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ

Дорогі наші вчителі! Вітаємо вас з Всесвітнім днем вчителя! Високо цінуємо щедрість ваших люблячих сердець, ваше терпіння і розуміння, відданість справі і любов до нас — своїх учнів! Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості тіла й духу, радості від вашої нелегкої праці і усіляких успіхів в особистому житті! Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша вдячність!

З ДНЕМ ВЧИТЕЛЯ!

ПРИВІТАННЯ ВІД ВИПУСКНИКІВ ЗАСТАВНІВСЬКОГО ОПОРНОГО ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ
ПОСВЯТА ВЧИТЕЛЯМ

Збіг вересень, вже жовтень по дорозі

Розсипав всю палітру кольорів.

Чарує зір багрянолиста осінь…

Це особливий час для вчителів.

Як радісно, як трепетно навколо!

Думки летять, мов теплий вітерець.

Це свято всіх закоханих у школу,

Єдиний ритм учительських сердець.

Хай в переддень учительського свята

В любові вам зізнаються всі ті,

Для кого ви зробили так багато

Й допомогли утвердитись в житті.

Адже учитель кожен без останку

Серце віддасть для учнів і батьків.

Бажаєм світлих, росяних світанків

Для вас, достойних, мудрих вчителів.

Хай буйним цвітом доля ваша квітне,

На творчій ниві-звершень і надбань,

Батьків і учнів вдячних і привітних,

Добра, удачі, здійснення бажань!

Випускники 2022 року

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

ДО 80-Х РОКОВИН ТРАГЕДІЇ В БАБИНОМУ ЯРУ

Війна жива, вона ще не скінчилась,

Допоки ворог ваш зі зброєю в руках,

Десь правда між обману заблудилась,

І затуманює свободу - наганяє страх.

Тримайте біль, чужий, свій ви забули,

Шануйте тих катів, які вбивали вас,

Батьків ваших голодних нагло розіпнули,

Але на все прийде розплати скоро час.

За всіх невинно замордованих до смерті,

І кожне зло буде покаране мечем вогню,

Хай від німецьких куль євреї будуть мертві,

Ті що забрали хліб, залишивши, одну стерню.

Завжди прийде відплата за всі злодіяння,

Пошани і поклони кровопивцям то є гріх,

Око за око - це є справедливе покарання,

Голодомор - мільйони, Бабин Яр лише нулі…

Українська та світова спільнота щороку у вересні вшановує День пам’яті жертв у Бабиному Яру, яка є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами котрих стали мільйони людей.

З метою виховування непримиренності до насильства, гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, виховання поваги до історичного минулого України, патріотизму, активної громадянської позиції, продовження формування культури міжнаціональних відносин у суспільстві у Заставнівському опорному ЗЗСО протягом 29-30 вересня вчителями історії Лахман В.В. та Ганичем Д.В. були проведені уроки пам’яті 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру у 8-11 класах ,а бібліотекарем Бойчук М.М. та учнями 7-Б класу Сторож-Шевчук Тіною та Перепелицею Назаром пророблено і донесено інформацію до учнів 5-7 класів про ті страшні події ,також у фойє закладу діяла фотовиставка приурочена трагедії у Бабиному Яру, який став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.

Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тисяч євреїв.

В 1941-1943 рр. в Бабиному Яру також було розстріляно 621 члена ОУН, серед них українська поетеса Олена Теліга та її чоловік, у якого була можливість врятуватися, але він залишився з дружиною і колегами по редакції «Українського слова». Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п’яти циганських таборів.

Тривалий час радянська влада намагалася замовчати трагедію у Бабиному Яру. В 1950 міська влада ухвалила рішення залити Бабин Яр рідкими відходами прилеглих цегляних заводів для прокладення через яр транспортних шляхів і влаштування тут парку. Яр перекрили земляним валом, щоб не допустити затоплення житлових районів. Особливості валу і пропускна здатність дренажу не відповідали навіть мінімальним нормам безпеки. Вранці в понеділок 13 березня 1961року, через сильне танення снігу, вал не встояв під натиском води, і в результаті селевий потік висотою до 14 метрів ринув на Куренівку. Рідиною залило площу понад 30 гектар, знищено більше 30 будівель, зруйновано трамвайне депо ім. Красіна.

Офіційні джерела замовчували масштаби катастрофи, повідомляючи про загибель лише 145 людей. Інформація про катастрофу піддавалася жорсткій цензурі, її масштаби сильно применшували. Багато жертв були спеціально поховані на різних кладовищах у Києві з зазначенням інших дат і причин смерті, а частина тіл так і не знайшли під величезною товщею пульпи. Згідно з офіційним повідомленням комісії з розслідування причин трагедії, аварія погубила 145 осіб. А от сучасні дослідники Куренівської катастрофи стверджують, що насправді кількість жертв склало близько 1,5 тисяч чоловік. Цей епізод в історії Бабиного Яру називають Куренівської трагедією.І лише після велелюдного стихійного мітингу з нагоди 25 роковин трагедії 29 вересня 1966 року за участю відомих дисидентів Івана Дзюби та Віктора Некрасова, про неї почали говорити на державному рівні. Пізніше було встановлено перший пам'ятник жертвам. Історики пов'язують таку поведінку із намаганням приховати усю правду про трагедію.

Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено від 100 тис. осіб. до 230 тис. осіб

Бабин Яр - це трагедія України, це трагедія всього людства, якому нацизм готував подібні полігони для знищення неугодних народів.

Ми мусимо навчитися захищати себе, свою Батьківщину, свої цінності й у жодному разі не допустити злочинів проти людства й людяності. Ця трагедія повинна стати особистою для кожного з нас, своїм власним болем. Це питання безпеки України, відповідальності за свій народ і своє майбутнє.

Тож пам'ятайте і не забувайте про страшні події, які пережив наш народ.

Годі українцям бути інструментами у чужих руках!

Вчитель історії Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів Лахман В.В.


Тиждень безпеки дорожнього руху у Заставнівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст.

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Нам відомо, що з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому, щоб зберегти своє здоров'я та життя потрібно завжди чітко дотримуватись встановлених Правил дорожнього руху.

З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань Правил дорожнього руху у Заставнівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. з 27 по 30 вересня пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.

27.09.2021 р. проведено інформаційну хвилинку «Безпека на дорозі – безпека життя», бесіди, години класного керівника, виховні години, цільові дитячі профілактичні заходи «Дитина – пасажир», «Живи цікаво та безпечно».

28.09.2021р. учні 1-4 класів мали змогу переглянути відео-ролик «Правила дорожнього руху для моєї безпеки».

Педагог-організатор Котляр С.М. 30.09.2021р. разом із класними керівниками провели конкурс малюнків на асфальті «Правила безпеки на дорозі», де учні початкових класів мали змогу продемонструвати свої творчість і знання дорожніх знаків.

Бібліотекар Бойчук М.М. протягом тижня організувала тематичну виставку в шкільній бібліотеці «Дотримуйся Правил дорожнього руху!»

На загальношкільній лінійці «Знай та вивчай Правила дорожнього руху», був запрошений начальник ювенальної превенції Маник І.І., який ознайомив присутніх з історією виникнення Правил дорожнього руху та необхідністю їх дотримання. Продемонстрував засоби, прилади, які використовують для своєї роботи інспектори патрульної служби. Учні 2-4 класів із цікавістю слухали начальника превенції та були активні у відповідях на запитання.

Вся робота протягом тижня була спрямована на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та їх уникнення.


Колектив Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів долучився до конкурсу «Вакциновані й відкриті» від Міністерства охорони та здоров’я, який проводиться спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та магазином електроніки й аксесуарів «Цитрус». Більше 80% працівників нашого закладу вакциновано, адже ми переконані, що найкращий заклад — це той, який гарантує безпечне освітнє середовище.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

«ПАРТНЕРСТВО ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО»

загальношкільні батьківські збори

Успішність виховного процесу залежить від того, як складаються відносини між педагогами, учнями і батьками. Батьки і педагоги - вихователі одних і тих же дітей, і результат виховання може бути успішним тоді, коли вчителі та батьки стануть союзниками.

Тому, 23 вересня 2021 року в Заставнівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. було проведено під гаслом «Партнерство заради майбутнього», де було розглянуто ряд питань:

1. Ознайомлення з Правилами внутрішнього розпорядку, навчальним планом, режимом роботи закладу на 2021/2022 навчальному році (директор опорного закладу Галяра Ю.Д.)

2. Алгоритм організації освітнього процесу Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ст. та Вербовецької філії І ст. Профілактика шкідливих звичок в учнівському середовищі. (директор опорного закладу Галяра Ю.Д., начальник ювенальної превенції Маник І.І.).

3. Про організацію гарячого харчування згідно Нового санітарного регламенту за рецептурним збірником Є. Клопотенка. (директор ПП «Мега-Крокус» Пацарнюк В.В.)

4. Про вибори керівного складу піклувальної ради та затвердження плану роботи піклувальної ради Заставнівського опорного закладу та його філії на 2021/2022 навчальний рік. (голова піклувальної ради Бурдейний Ю.І.)

5. Про організацію роботи Ради школи.

6. Вибори голови Ради школи на 2021/2022 навчальний рік. (голова Ради школи -Танасійчук Л.І.)

В ході засідання директор опорного закладу ознайомив батьків із організацією освітнього процесу у 2021/2022 н. р., структурою навчального року, алгоритмом дій здобувачів освіти та педагогів у жовтій зоні. Начальник ювенальної превенції Маник І.І. навів аргументи відповідальності батьків за неправомірні вчинки їхніх дітей, ознайомив із статистикою правопорушень та булінгу в учнівському середовищі.

Директор ПП «Мега-Крокус» Пацарнюк В.В. наголосив на тому, що в зв’язку із реформою шкільного харчування змінено підходи до споживання їжі, з 1 вересня діє новий санітарний регламент для шкіл і відповідно буде розроблено нове меню, за яким учні зможуть харчуватись з січня 2022 року. Протягом першого семестру окремі страви із збірника Є.Клопотенка буде впроваджено у двотижневому меню нашого закладу.

Також обрано новий склад піклувальної ради (голова – Бурдейний Ю.І., заступник -Українець Ю.І., заступник -Страдецький Ю.В., казначей - Бойчук С.А.), обговорено ряд проблемних питань щодо покращення матеріально-технічного забезпечення закладу, проведено вибори голови Ради школи, де більшістю підтримано кандидатуру Танасійчук Л.І.

На завершення прийнято відповідні рішення і надано певні рекомендації батькам щодо покращення тісної співпраці між шкільною і батьківською громадськістю.

Заступник директора з виховної роботи Марічка КОСАР

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

відзначення Дня партизанської слави

22 вересня з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років в Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. проведено вчителями історії та класними керівниками бесіди "Партизанськими стежками", історичні години "Колиска партизанської слави" щодо відзначення Дня партизанської слави.

З учнями Заставнівського опорного ЗЗСО І- ІІІ ст. проведено спільний захід з працівниками Палацу культури, де Цимбалюк О.В. провела конкурс-опитування щодо даного заходу.

Учень 10-А класу Гольцов Леонід декламував вірш місцевого аматора-поєта Олександра Дриги.

На завершення учні 7-10 класів переглянули художній фільм "Сапери".

21 вересня - День Миру!

У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія, адже нестабільність, страх та насилля - не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися державам, народам…

Саме тому існує цей день – Міжнародний день миру, який був заснований 1981 року Організацією Об’єднаних Націй, як щорічне свято відмови від насильства і припинення вогню в глобальному масштабі. Щороку 21 вересня люди в різних куточках земної кулі так чи інакше віддають данину миру. Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися, але й зробити що-небудь заради миру.

З нагоди Дня Миру - 21 вересня учні 1-11-х класів Заставнівського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів підтримали Всеукраїнську освітню кампанію «Голуб Миру». Цього дня у закладі пройшли години спілкування на тему «Мир очима дітей», метою яких була пропаганда миру й толерантності, дотримання принципів гуманності, свободи, добра та поваги.

Яскравим дійством став флешмоб «Ми за мир!», який було проведено на подвір’ї опорного закладу учнями початкових класів під сучасну популярну музику.

Діти 2-3 класів виготовили синьо-жовті долоньки, в які зодягли Голуба Миру і прикріпили на інформаційний стенд. Учні 4 класів власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. 7-8 класи намалювали плакати «Я за мир в Україні» та взяли участь у акції «Я обираю МИР заради життя».

Протягом дня була проведена шкільна лінійка «Нам потрібне мирне небо!», на завершення якої учні 5-10 класів сформували фігуру Голуба Миру та випустили у небо кульки із закликом «МИР».

Так учні Заставнівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів виявили свою громадську позицію й побажали всім мирного неба!

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МИРУ
У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ ЗАСТАВНІВСЬКОГО ОПОРНОГО ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ

Найбільше ми хочем, щоб мир був на світі,

Як небо — у зорях, а сад наш — у квітах.

Найбільше ми хочем, щоб сонце щоранку

Із нами віталось, присівши на ганку.

Щоб мирне небо на всій Землі

Єднало нас всіх по світу.

І хай літають завжди журавлі,

І колоски видзвонюють налиті.

Ми хочем, щоб сонце світило,

Співали би дзвінко пташки,

Щоб люди були всі щасливі,

У мирі зростали всі ми!

«ДЕНЬ З ПОЛІЦЕЙСЬКИМ ТА РЯТУВАЛЬНИКОМ»

ІНТЕРАКТИВНИЙ УРОК З ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ

13 вересня в Україні стартували інформаційно-профілактичні заходи «День з поліцейським та рятувальником», під час яких поліцейські та надзвичайники пояснюють школярам правила безпечної поведінки на дорозі, алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, а також демонструють зразки спеціальної техніки та спецзасоби. Заходи проходять у форматі інтерактивних уроків до 25 вересня.

У Заставнівському опорному ЗЗСО І-ІІІ ст. урочисто стартував Олімпійський тиждень. 06.09.2021З Україною в серці свій шкільний привіт посилають краянам першачки Заставнівського опорного закладу


День знань в Заставнівському опорному закладі ЗЗСО І-ІІІ ступенів